Adjuvant osimertinib leidt tot 51% lager risico op overlijden

Delen via:
ASCO 2023

Bij patiënten met IB-IIIA NSCLC met EGFR-mutaties verlaagt adjuvante behandeling met osimertinib het risico op overlijden aanmerkelijk. Dit blijkt uit de overall survival data van de AUDARA-studie, gepresenteerd tijdens het jaarlijkse ASCO-congres in Chicago. 

Naar de overall survival (OS) resultaten van AUDARA werd door velen uitgekeken. Een prangende vraag was of het eerder gemelde PFS-voordeel van adjuvant osimertinib wel vertaald zou worden in een OS-voordeel, iets wat bij eerdere adjuvante studies met EGFR-remmers niet het geval was. Voor de studie werden 682 patiënten met stadium IIB/IIIA EGFR-positief NSCLC gerandomiseerd en na resectie behandeld met osimertinib of placebo. 

De AUDARA toont een aanzienlijke overlevingswinst in de groep die werd behandeld met adjuvant osimertinib in de totale onderzoekspopulatie (IB-IIIA). Na een mediane follow-up van 61,7 maanden in de osimertinib-arm en 60,4 maanden in de placebo-arm, was er in de osimertinib-groep een 51% lager risico op overlijden ten opzichte van de placebogroep (HR 0,49; p < 0,0001). Na 5 jaar was nog respectievelijk 88 versus 78% van de patiënten in leven. In de subgroep patiënten met stadium II-IIIA NSCLC was het risico op overlijden in een vergelijkbare mate afgenomen (HR 0,49; p = 0,0004). In deze groep was de OS na 36, 48 en 60 maanden in de osimertinib-arm 94, 91 en 85% en in de placebo-arm 86, 80 en 73 respectievelijk. In de meeste subgroepen was er een voordeel van osimertinib.  Adjuvante chemotherapie had in geen van de subgroepen invloed op de uitkomsten.

ADAURA is de eerste fase III-studie die een statistisch significant en klinisch relevant OS-voordeel aantoont van adjuvante therapie voor patiënten met EGFR-gemuteerd stadium IB/IIIA NSCLC. De onderzoekers stellen dat osimertinib voor deze groep als de standaardbehandeling moet worden gezien.

Bron:

Herbst RS, Tsuboi M, John T, et al. Overall survival analysis from the ADAURA trial of adjuvant osimertinib in patients with resected EGFR-mutated (EGFRm) stage IB–IIIA non-small cell lung cancer (NSCLC). ASCO 2023, abstract LBA3.

AI-model kan tumormutaties op basis van pathologiebeelden voorspellen

sep 2024

Lees meer over AI-model kan tumormutaties op basis van pathologiebeelden voorspellen

Gehypofractioneerde radiotherapie bij locoregionale vroege borstkanker

sep 2024 | Borstkanker, Radiotherapie

Lees meer over Gehypofractioneerde radiotherapie bij locoregionale vroege borstkanker

Voordeel voor neoadjuvant durvalumab bij spierinvasieve blaaskanker

sep 2024 | Immuuntherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Voordeel voor neoadjuvant durvalumab bij spierinvasieve blaaskanker

NICHE-2: neoadjuvante immuuntherapie bij lokaal gevorderde MMR-deficiënte darmkanker

sep 2024 | Immuuntherapie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over NICHE-2: neoadjuvante immuuntherapie bij lokaal gevorderde MMR-deficiënte darmkanker

PEACE-3 toont toegevoegde waarde van Radium-223 bij mCRPC

sep 2024 | Uro-oncologie

Lees meer over PEACE-3 toont toegevoegde waarde van Radium-223 bij mCRPC

Niraparib heeft geen effect op OS bij gevorderde eierstokkanker

sep 2024 | Gynaecologische oncologie

Lees meer over Niraparib heeft geen effect op OS bij gevorderde eierstokkanker

Overlevingsvoordeel pembrolizumab plus chemoradiotherapie bij hoogrisico lokaal gevorderde baarmoederhalskanker

sep 2024 | Gynaecologische oncologie, Immuuntherapie

Lees meer over Overlevingsvoordeel pembrolizumab plus chemoradiotherapie bij hoogrisico lokaal gevorderde baarmoederhalskanker

Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

sep 2024 | Immuuntherapie

Lees meer over Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

TACE plus lenvatinib en pembrolizumab verbetert PFS bij HCC

sep 2024 | Hepatologie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over TACE plus lenvatinib en pembrolizumab verbetert PFS bij HCC