Asundexian voorkomt mogelijk recidief ischemische beroerte

Delen via:
ESC 2022

Hoewel het primaire eindpunt in de PACIFIC-Stroke-studie niet werd bereikt, blijkt asundexian wel recidief ischemische beroertes en transient ischaemic attacks (TIA’s) te verminderen, vooral bij patiënten met atherosclerose. Daarbij was geen sprake van een significante toename van het risico op ernstige of intracraniële bloedingen.

De PACIFIC-Stroke-studie was een prospectief, gerandomiseerd, dubbelblind fase II-onderzoek waarin effectiviteit, veiligheid en optimale dosering van asundexian werden onderzocht. In totaal werden 1808 patiënten met non-cardio-embolische ischemische beroerte binnen 48 uur na het begin van de symptomen gerandomiseerd. In het onderzoek werden drie doseringen onderzocht: asundexian 10 mg eenmaal daags (n = 455), 20 mg eenmaal daags (n = 450) en 50 mg eenmaal daags (n = 447); 456 patiënten kregen placebo.

Er werd geen dosis-responsrelatie waargenomen op het samengestelde eindpunt van verborgen herseninfarct (gedetecteerd met magnetic resonance imaging (MRI) of recidief symptomatische ischemische beroerte na 6 maanden. Deze primaire effectiviteitsuitkomst deed zich voor bij 18,9% van de patiënten in de 10mg-groep, bij 22,0% van de patiënten in de 20mg-groep, bij 20,1% van de patiënten in de 50mg-groep en bij 19,1% van de patiënten in de placebogroep.

Het gebrek aan effect lijkt vooral te komen doordat er geen enkel effect van asundexian is op verborgen herseninfarct, terwijl asundexian wel leidt tot een risicoreductie op recidief symptomatische ischemische beroerte. Tijdens de totale follow-up (mediaan 10,6 maanden) was het percentage recidief symptomatische ischemische beroerte of TIA 8,3% in de placebogroep; in de interventiegroep 7,7% in de 10mg-groep, 6,2% in de 20mg-groep en 5,4% in de 50mg-groep. Een secundaire verkennende analyse liet bij patiënten die 50 mg asundexian kregen een reductie van het aantal recidief ischemische beroertes of TIA’s zien versus de patiënten in de placebogroep (HR 0,64; 90%-BI 0,41-0,98). De grootste reductie deed zich voor bij de patiënten met extracraniële of intracraniële atherosclerotische plaque (HR 0,39).

De veelbelovende resultaten van deze fase II-studie met asundexian vereisen validatie in een gerandomiseerde fase III-studie met voldoende power, zo stelden de onderzoekers.

Bron:

  1. Shoamanesh A. PACIFIC-STROKE – Phase 2 program of anticoagulation via inhibition of FXIa by the oral Compound BAY 2433334 – non-cardioembolic STROKE study. ESC Congress 2022.

Uitkomsten van voortijdig gestopte GALILEO-trial gepresenteerd

nov 2019 | Kleplijden

Lees meer over Uitkomsten van voortijdig gestopte GALILEO-trial gepresenteerd

Geen betere uitkomsten door interventie bij stabiele ischemie

nov 2019 | Atherosclerose, Hartfalen

Lees meer over Geen betere uitkomsten door interventie bij stabiele ischemie

Klein interfererend RNA resulteert in aanzienlijke aanhoudende LDL-C-reductie

nov 2019

Lees meer over Klein interfererend RNA resulteert in aanzienlijke aanhoudende LDL-C-reductie

SGLT2-remming verbetert hartfalen bij patiënten met én zonder diabetes type 2

nov 2019

Lees meer over SGLT2-remming verbetert hartfalen bij patiënten met én zonder diabetes type 2

Anti-inflammatoire behandeling nuttig na myocardinfarct

nov 2019 | Myocardinfarct

Lees meer over Anti-inflammatoire behandeling nuttig na myocardinfarct

Sterfte na revascularisatie groter bij SLE

nov 2019 | Myocardinfarct, SLE

Lees meer over Sterfte na revascularisatie groter bij SLE

Studie naar antistolling met/zonder antiplaatjestherapie voortijdig gestopt

okt 2019

Lees meer over Studie naar antistolling met/zonder antiplaatjestherapie voortijdig gestopt

Mortaliteit tien jaar na PCI en CABG is vergelijkbaar

okt 2019

Lees meer over Mortaliteit tien jaar na PCI en CABG is vergelijkbaar

Hoog risicogroepen met chronisch coronair syndroom verdienen betere behandeling

okt 2019 | Diabetes

Lees meer over Hoog risicogroepen met chronisch coronair syndroom verdienen betere behandeling