“Darolutamide plus ADT en docetaxel nieuwe standaard bij mHSPC”

Delen via:
EAU 2023

In een post-hocanalyse van de ARASENS-trial zijn de effectiviteit en veiligheid van darolutamide plus androgeendeprivatietherapie (ADT) en docetaxel bij gemetastaseerde hormoonsensitieve prostaatkanker (mHSPC) in subgroepen bepaald. Het overlevingsvoordeel bleek in deze groepen consistent te zijn.1

In de fase III-trial ARASENS (NCT02799602) verminderde de toevoeging van darolutamide aan ADT en docetaxel bij patiënten met mHSPC de kans op overlijden significant met 32,5% (HR 0,68; 95%-BI 0,57-0,80; p < 0,0001).2 Dit voordeel was er eveneens in vooraf gespecificeerde subgroepen, waaronder patiënten met de novo mHSPC (HR 0,71; 0,59-0,85) en teruggekeerde mHSPC (HR 0,61; 0,35-1,05).

In een post-hocanalyse werd specifiek gekeken naar de resultaten in 2 subgroepen: de deelnemers met een hoog ziektevolume (1.005 van 1.305) en die met hoogrisicotumoren (912 van 1.305). In beide groepen was de overlevingswinst met darolutamide plus ADT en docetaxel vergelijkbaar met die van de totale studiepopulatie.

  • In de groepen met een hoog en een laag ziektevolume was de HR respectievelijk 0,69 (0,57-0,82) en 0,68 (0,41-1,13).
  • In de groepen met hoog- en met laagrisicotumoren was de HR respectievelijk 0,71 (0,58-0,86) en 0,62 (0,42-0,90).

Toevoeging van darolutamide verbeterde ook de belangrijkste secundaire eindpunten voor effectiviteit, waarbij de HR bij zowel een hoog als een laag ziektevolume opnieuw vergelijkbaar was met die van de totale studiepopulatie. Daarnaast leidde darolutamide noch bij een hoog, noch bij een laag ziektevolume tot een hogere incidentie van al bekende, aan docetaxel gerelateerde bijwerkingen. Het gunstige bijwerkingenprofiel van darolutamide werd ook in de andere subgroepen bevestigd.

De auteurs concludeerden dat darolutamide plus ADT en docetaxel beschouwd moet worden als de nieuwe standaard voor de behandeling van patiënten met mHSPC.

Bronnen:

  1. Tombal B. Efficacy and safety of darolutamide (DARO) in combination with androgen-deprivation therapy (ADT) and docetaxel (DOC) in patients (pts) with metastatic hormone sensitive prostate cancer (mHSPC) by metastatic burden: Subgroup analyses of ARASENS. EAU 2023, abstract A1183.
  2. Smith MR, Hussain M, Saad F, et al. Darolutamide and survival in metastatic, hormone-sensitive prostate cancer. N Engl J Med. 2022;386:1132-42.

Toevoegen van een PARP-remmer bij mCRPC: PROpel en MAGNITUDE

feb 2022 | Uro-oncologie

Lees meer over Toevoegen van een PARP-remmer bij mCRPC: PROpel en MAGNITUDE

Olaparib plus abirateron mogelijk nieuwe eerstelijnsoptie voor mCRPC

feb 2022 | Uro-oncologie

Lees meer over Olaparib plus abirateron mogelijk nieuwe eerstelijnsoptie voor mCRPC

EAU 2021 Highlight Video’s Prostaatkanker

okt 2021 | Radiotherapie, Uro-oncologie

Lees meer over EAU 2021 Highlight Video’s Prostaatkanker

Kwaliteit van leven verbetert of blijft behouden met niraparib bij gevorderd mCRPC

sep 2021 | Uro-oncologie

Lees meer over Kwaliteit van leven verbetert of blijft behouden met niraparib bij gevorderd mCRPC

Neoadjuvant dd-MVAC verbetert de overleving bij spierinvasief urotheelcelcarcinoom

sep 2021 | Uro-oncologie

Lees meer over Neoadjuvant dd-MVAC verbetert de overleving bij spierinvasief urotheelcelcarcinoom

Abirateron plus ADT succesvol bij hormoonsensitief gemetastaseerd prostaatcarcinoom

sep 2021 | Uro-oncologie

Lees meer over Abirateron plus ADT succesvol bij hormoonsensitief gemetastaseerd prostaatcarcinoom

Veelbelovende vroege resultaten van cetrelimab plus erdafitinib bij gevorderd urotheelcarcinoom

sep 2021 | Uro-oncologie

Lees meer over Veelbelovende vroege resultaten van cetrelimab plus erdafitinib bij gevorderd urotheelcarcinoom

CV veiligheid diverse ADT bij prostaatcarcinoom nog onbeslist

sep 2021 | Myocardinfarct, Uro-oncologie

Lees meer over CV veiligheid diverse ADT bij prostaatcarcinoom nog onbeslist

Ertapenem blijkt geschikt alternatief bij resistentie ceftriaxon

jul 2021 | Antibioticaresistentie, Bacteriële infecties, SOA, Venereologie

Lees meer over Ertapenem blijkt geschikt alternatief bij resistentie ceftriaxon