“Darolutamide plus ADT en docetaxel nieuwe standaard bij mHSPC”

EAU 2023

In een post-hocanalyse van de ARASENS-trial zijn de effectiviteit en veiligheid van darolutamide plus androgeendeprivatietherapie (ADT) en docetaxel bij gemetastaseerde hormoonsensitieve prostaatkanker (mHSPC) in subgroepen bepaald. Het overlevingsvoordeel bleek in deze groepen consistent te zijn.1

In de fase III-trial ARASENS (NCT02799602) verminderde de toevoeging van darolutamide aan ADT en docetaxel bij patiënten met mHSPC de kans op overlijden significant met 32,5% (HR 0,68; 95%-BI 0,57-0,80; p < 0,0001).2 Dit voordeel was er eveneens in vooraf gespecificeerde subgroepen, waaronder patiënten met de novo mHSPC (HR 0,71; 0,59-0,85) en teruggekeerde mHSPC (HR 0,61; 0,35-1,05).

In een post-hocanalyse werd specifiek gekeken naar de resultaten in 2 subgroepen: de deelnemers met een hoog ziektevolume (1.005 van 1.305) en die met hoogrisicotumoren (912 van 1.305). In beide groepen was de overlevingswinst met darolutamide plus ADT en docetaxel vergelijkbaar met die van de totale studiepopulatie.

  • In de groepen met een hoog en een laag ziektevolume was de HR respectievelijk 0,69 (0,57-0,82) en 0,68 (0,41-1,13).
  • In de groepen met hoog- en met laagrisicotumoren was de HR respectievelijk 0,71 (0,58-0,86) en 0,62 (0,42-0,90).

Toevoeging van darolutamide verbeterde ook de belangrijkste secundaire eindpunten voor effectiviteit, waarbij de HR bij zowel een hoog als een laag ziektevolume opnieuw vergelijkbaar was met die van de totale studiepopulatie. Daarnaast leidde darolutamide noch bij een hoog, noch bij een laag ziektevolume tot een hogere incidentie van al bekende, aan docetaxel gerelateerde bijwerkingen. Het gunstige bijwerkingenprofiel van darolutamide werd ook in de andere subgroepen bevestigd.

De auteurs concludeerden dat darolutamide plus ADT en docetaxel beschouwd moet worden als de nieuwe standaard voor de behandeling van patiënten met mHSPC.

Bronnen:

  1. Tombal B. Efficacy and safety of darolutamide (DARO) in combination with androgen-deprivation therapy (ADT) and docetaxel (DOC) in patients (pts) with metastatic hormone sensitive prostate cancer (mHSPC) by metastatic burden: Subgroup analyses of ARASENS. EAU 2023, abstract A1183.
  2. Smith MR, Hussain M, Saad F, et al. Darolutamide and survival in metastatic, hormone-sensitive prostate cancer. N Engl J Med. 2022;386:1132-42.

Behandeling niet-spierinvasief blaascarcinoom gepersonaliseerd met kunstmatige intelligentie en organoïden

mrt 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Behandeling niet-spierinvasief blaascarcinoom gepersonaliseerd met kunstmatige intelligentie en organoïden

Omega 3-rijk, omega 6-arm dieet met visolie bij prostaatkanker: CAPFISH-3

mrt 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Omega 3-rijk, omega 6-arm dieet met visolie bij prostaatkanker: CAPFISH-3

Adjuvant pembrolizumab versus observatie bij spierinvasief urotheelcarcinoom

feb 2025 | Immuuntherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Adjuvant pembrolizumab versus observatie bij spierinvasief urotheelcarcinoom

Nieuwe inzichten en technieken voor detectie en behandeling van lymfeklieruitzaaiingen bij prostaatkanker

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Nieuwe inzichten en technieken voor detectie en behandeling van lymfeklieruitzaaiingen bij prostaatkanker

Prostaatkanker bijna even vaak vastgesteld als borstkanker

feb 2025 | Borstkanker, Uro-oncologie

Lees meer over Prostaatkanker bijna even vaak vastgesteld als borstkanker

66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

feb 2025

Lees meer over 66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

Multidisciplinaire behandeling van N1M0 prostaatkanker

17 mrt 2025 om 20:00 | Chirurgie, Radiotherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Multidisciplinaire behandeling van N1M0 prostaatkanker

Chronische nierschade en complexe nierstenen: het perspectief van de nefroloog en de uroloog

15 jan 2025

Lees meer over Chronische nierschade en complexe nierstenen: het perspectief van de nefroloog en de uroloog

Opioïden in de 2e lijn: Sleutels tot effectieve bestrijding van maligne pijn

10 sep 2024 om 20:00

Lees meer over Opioïden in de 2e lijn: Sleutels tot effectieve bestrijding van maligne pijn

Prostaatkanker nu en in de toekomst

25 jan 2024 | Uro-oncologie

Lees meer over Prostaatkanker nu en in de toekomst

Recidiverende nierstenen: diagnostiek en behandeling vereist een multidisciplinaire aanpak!

14 mrt 2023

Lees meer over Recidiverende nierstenen: diagnostiek en behandeling vereist een multidisciplinaire aanpak!

De blaas huilt; wat is er loos? Over het herkennen van en handelen bij blaaspijnsyndroom / interstitiële cystitis

14 mrt 2022 om 20:00

Lees meer over De blaas huilt; wat is er loos? Over het herkennen van en handelen bij blaaspijnsyndroom / interstitiële cystitis

Blaaspijnsyndroom de baas

18 mei 2021 om 20:00

Lees meer over Blaaspijnsyndroom de baas

Een mCRPC-patiënt aan het woord

14 aug 2020

Lees meer over Een mCRPC-patiënt aan het woord

Kijk op radium-223 documentairereeks

23 mrt 2020

Lees meer over Kijk op radium-223 documentairereeks
Er zijn geen e-learnings gevonden.
Er zijn geen bijeenkomsten gevonden.

Nivolumab verlaagt HRQoL niet na resectie MIUC

jul 2021 | Immuuntherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Nivolumab verlaagt HRQoL niet na resectie MIUC

Testosteronsuppletie verlaagt risico op diabetes

jul 2021 | Diabetes

Lees meer over Testosteronsuppletie verlaagt risico op diabetes

Adjuvante pembrolizumab bij heldercellig niercelcarcinoom

jul 2021 | Immuuntherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Adjuvante pembrolizumab bij heldercellig niercelcarcinoom

Impact op kwaliteit van leven van urine-incontinentie bij vrouwen

jul 2021

Lees meer over Impact op kwaliteit van leven van urine-incontinentie bij vrouwen

Circulerende tumorcellen als driver van behandeling bij MIBC

jul 2021 | Uro-oncologie

Lees meer over Circulerende tumorcellen als driver van behandeling bij MIBC

Langdurige testosteronsuppletie verlaagt cardiovasculair risico

jul 2021

Lees meer over Langdurige testosteronsuppletie verlaagt cardiovasculair risico

MRI kan aantal foutdiagnoses bij prostaatkanker sterk verlagen

jul 2021 | Uro-oncologie

Lees meer over MRI kan aantal foutdiagnoses bij prostaatkanker sterk verlagen

Video: Toevoegen LuPSMA verbetert overleving eerder behandeld mCRPC

jun 2021 | Uro-oncologie

Lees meer over Video: Toevoegen LuPSMA verbetert overleving eerder behandeld mCRPC

Adjuvant pembrolizumab verbetert ziektevrije overleving bij heldercellig niercelcarcinoom

jun 2021 | Immuuntherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Adjuvant pembrolizumab verbetert ziektevrije overleving bij heldercellig niercelcarcinoom

Podcast: Progress in PARP inhibitors - An exciting option for treating metastatic prostate cancer?

dec 2023 | Uro-oncologie

Lees meer over Podcast: Progress in PARP inhibitors - An exciting option for treating metastatic prostate cancer?

MedNet Oncologie special Uro-Oncologie 2024

mrt 2024

Lees meer over MedNet Oncologie special Uro-Oncologie 2024

MedNet Oncologie special Uro-Oncologie 2023

jun 2023

Lees meer over MedNet Oncologie special Uro-Oncologie 2023

MedNet Oncologie special Uro-Oncologie 2022

sep 2022

Lees meer over MedNet Oncologie special Uro-Oncologie 2022