Darolutamide plus ADT en docetaxel verbetert overleving bij mHSPC

Delen via:
ASCO GU 2022

Bij patiënten met gemetastaseerd hormoongevoelig prostaatcarcinoom (mHSPC) leidt het toevoegen van darolutamide aan androgeendeprivatietherapie en docetaxel tot een 32,5% lagere kans op overlijden ten opzichte van placebo plus ADT en docetaxel. De behandeling kan beschouwd worden als nieuwe optie voor de standaardbehandeling in deze setting, stellen de onderzoekers van de fase III ARASENSE-studie.

ARASENSE includeerde 1.306 patiënten met mHSPC die in aanmerking kwamen voor behandeling met ADT plus docetaxel. De ene helft (n = 651) werd behandeld met darolutamide (600 mg BID), de andere helft met placebo (n = 655), terwijl beide groepen ADT kregen of een orchidectomie en zes kuren docetaxel binnen zes weken na de start van de behandeling. De mediane leeftijd van de patiënten was 67 jaar en 86% had primair gemetastaseerd HSPC.

Het primaire eindpunt van de studie was de totale overleving (OS) en deze was significant langer in de darolutamide-arm. De mediane OS was nog niet bereikt in de darolutamide-groep en 48,9 maanden in de placebo-arm (HR 0,68). Na 48 maanden was respectievelijk nog 62,7 en 50,4% van de deelnemers in leven. Ook secundaire eindpunten zoals de duur tot het ontstaan van castratieresistente ziekte waren significant beter in de darolutamide-groep.

Het toevoegen van darolutamide ging daarbij niet gepaard met een toename in bijwerkingen. Ernstige bijwerkingen traden op bij 44,8% in de darolutamide-groep en bij 42,3% in de placebogroep. Verder stopten respectievelijk 13,5 en 10,6% van de patiënten wegens bijwerkingen (abstract #13)

 

 

Drie studies geven richting aan verfijning behandeling colorectaal carcinoom

okt 2024 | Chirurgie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Drie studies geven richting aan verfijning behandeling colorectaal carcinoom

Melanoom in vroeg stadium op het spoor

okt 2024 | Dermato-oncologie

Lees meer over Melanoom in vroeg stadium op het spoor

Melanoom snel in beeld met kunstmatige intelligentie

sep 2024 | Dermato-oncologie

Lees meer over Melanoom snel in beeld met kunstmatige intelligentie

Trastuzumab-deruxtecan bij gevorderde HER2+ borstkanker met hersenmetastasen

sep 2024 | Borstkanker

Lees meer over Trastuzumab-deruxtecan bij gevorderde HER2+ borstkanker met hersenmetastasen

PRMT5-remmer AMG 193 bij solide tumoren met MTAP-deletie

sep 2024 | Longoncologie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over PRMT5-remmer AMG 193 bij solide tumoren met MTAP-deletie

BCMA bispecifieke middelen en CAR T-celtherapie bij MM in de praktijk

sep 2024 | MM

Lees meer over BCMA bispecifieke middelen en CAR T-celtherapie bij MM in de praktijk

Triple-B: carboplatine-cyclofosfamide versus paclitaxel met of zonder atezolizumab bij mTNBC

sep 2024 | Borstkanker

Lees meer over Triple-B: carboplatine-cyclofosfamide versus paclitaxel met of zonder atezolizumab bij mTNBC

Niet-operatief management optie bij pMMR lokaal gevorderd rectumcarcinoom na complete respons

sep 2024 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Niet-operatief management optie bij pMMR lokaal gevorderd rectumcarcinoom na complete respons

Het overwinnen van resistentie tegen PD-(L)1-remmers bij NSCLC

sep 2024 | Longoncologie

Lees meer over Het overwinnen van resistentie tegen PD-(L)1-remmers bij NSCLC