Geen significant betere OS door toevoegen abemaciclib, wel 13 maanden verschil

Delen via:
SABCS 2023

Bij patiënten met HR+/HER2- gevorderd mammacarcinoom leidt eerstelijnsbehandeling met abemaciclib plus een aromataseremmer niet tot een significant betere totale overleving dan alleen een aromataseremmer. Wel leefden vrouwen in de groep die werd behandeld met de CDK4/6-remmer ongeveer 13 maanden langer, blijkt uit de finale analyse van de overleving in de MONARCH 3-studie.1

Eerder was al duidelijk geworden dat het toevoegen van abemaciclib aan een aromataseremmer als eerstelijnsbehandeling voor gevorderd, HR+/HER2- mammacarcinoom resulteerde in een verbeterde progressievrije overleving dan alleen een aromataseremmer, met een hazard ratio van 0,54.2 In San Antonio presenteerden de onderzoekers van de MONARCH 3 de finale analyse van de totale overleving (OS). Voor de studie werden 493 patiënten 2:1 gerandomiseerd naar abemaciclib plus een aromataseremmer of placebo plus een aromataseremmer.

Na een mediane follow-up van 8,1 jaar was de mediane OS in de abemaciclib- en de placebogroep 66,8 versus 53,7 maanden (HR 0,804; p = 0,0664). De 13,1 maanden langere OS was niet significant beter. Wel suggereert een subgroepanalyse dat er mogelijk subgroepen zijn die wel baat hebben bij het toevoegen van abemaciclib. Dit zou misschien kunnen gelden voor patiënten die eerder met een aromataseremmer zijn behandeld en patiënten die negatief testen op de progesteronreceptor. Ook toonden de onderzoekers data van de OS in de subgroep met viscerale ziekte. In deze groep was de mediane OS 63,7 versus 48,8 maanden, maar dit was eveneens niet significant verschillend (HR 0,758; p = 0,757). De geüpdatete mediane PFS was respectievelijk 29 versus 14,8 maanden (HR 0,535; p = 0,0001).

De onderzoekers concluderen dat, hoewel de overleving niet significant verschillend was, de resultaten het gebruik van abemaciclib in combinatie met een aromataseremmer als eerstelijnsbehandeling voor HR+/HER2- mammacarcinoom ondersteunen.

Bronnen

  1. Goetz M, Toi M, Huober J, et al. MONARCH 3: Final overall survival results of abemaciclib plus a nonsteroidal aromatase inhibitor as first-line therapy for HR+, HER2- advanced breast cancer. SABCS 2023, abstract GS01-12.
  2. Di Leo A, Toi M, Campone M, et al. MONARCH 3: Abemaciclib as initial therapy for patients with HR+/HER2- advanced breast cancer. Ann Oncol 2017; 28(5):V609. 

Lagere dosis apixaban effectief en veiliger bij kankergerelateerde VTE

apr 2025 | Atherosclerose, Vaatlijden

Lees meer over Lagere dosis apixaban effectief en veiliger bij kankergerelateerde VTE

Vaker ernstige COVID-19-symptomen bij mensen die kanker hebben gehad

mrt 2025 | Vaccinatie, Virale infecties

Lees meer over Vaker ernstige COVID-19-symptomen bij mensen die kanker hebben gehad

Retroperitoneale lymfeklierdissectie na chemotherapie leidt tot hoge genezingskans bij gemetastaseerd seminoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Retroperitoneale lymfeklierdissectie na chemotherapie leidt tot hoge genezingskans bij gemetastaseerd seminoom

LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

Datopotamab deruxtecan effectief bij gevorderd of gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Datopotamab deruxtecan effectief bij gevorderd of gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

UGN-102 geeft langdurige complete respons bij laaggradig, intermediair-risico NMIBC

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over UGN-102 geeft langdurige complete respons bij laaggradig, intermediair-risico NMIBC

KIM-1 veelbelovende biomarker bij gevorderd niercelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over KIM-1 veelbelovende biomarker bij gevorderd niercelcarcinoom

Toevoegen lutetium-PSMA aan enzalutamide verbetert overleving in fase II-studie

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Toevoegen lutetium-PSMA aan enzalutamide verbetert overleving in fase II-studie

Betere overleving door adjuvant nivolumab bij hoogrisico spierinvasief blaascarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Betere overleving door adjuvant nivolumab bij hoogrisico spierinvasief blaascarcinoom