Langetermijnresultaten DESTINY-BREAST03 bevestigen eerdere bevindingen

Delen via:
ASCO 2024

Bij vrouwen met gemetastaseerd HER2+ mammacarcinoom die eerder zijn behandeld met een taxaan en trastuzumab leidt trastuzumab-deruxtecan (T-DXd) tot een klinisch-betekenisvolle verbetering in de totale en progressievrije overleving ten opzichte van trastuzumab-emtansine (T-DM1). Dit blijkt uit een nieuwe analyse van de DESTINY-BREAST03. De langetermijnresultaten laten verder zien dat het toxiciteitsprofiel van T-DXd hanteerbaar blijft.1

De laatste update van de fase III-studie DESTINY-BREAST03 liet zien dat na een mediane follow-up van 28,4 maanden er een significant voordeel was van T-DXd ten opzichte van T-DM1, met een mediane progressievrije overleving (PFS) van 28,8 versus 6,8 maanden.2 Op het moment van deze analyse was de mediane totale overleving (OS) in de T-DXd-arm nog niet bereikt. Tijdens het ASCO-congres presenteerden onderzoekers een nieuwe analyse met een mediane follow-up van 43 maanden in de T-DXd-groep en 35,4 maanden in de T-DM1-groep. 

Uit deze analyse bleek dat de mediane OS inmiddels wel was bereikt. Deze was in de T-DXd-groep 52,6 maanden en in de T-DM1-groep 42,7 maanden (HR 0,73). Na 36 en 42 maanden waren nog respectievelijk 67,6 versus 55,7% en 62,5 versus 50,1% van de patiënten in leven. 

De PFS-resultaten en de objectieve responspercentages waren vergelijkbaar met de eerdere bevindingen. De PFS in de T-DXd-arm en de T-DM1-arm was respectievelijk 29 maanden versus 7,2 maanden. Na 36 maanden vertoonde respectievelijk 45,7 en 12,4% van de patiënten geen progressie. De ORR was 78,9 versus 36,9%.

Graad 3/4-bijwerkingen traden op bij 48,6% van de patiënten in de T-DXd-groep en bij 42,5% in de T-DM1-groep. De onderzoekers merkten verder op dat de meeste gevallen van behandelinggerelateerde interstitiële longziekte of pneumonitis optraden in het eerste jaar van de behandeling. Sinds de laatste analyse waren dat er in de T-DXd-arm 4, allemaal van graad 2. 

De langetermijnfollow-up van de DESTINY-BREAST03 ondersteunt behandeling met T-DXd bij patiënten met HER2+ gemetastaseerd mammacarcinoom die eerder werden behandeld met een taxaan en trastuzumab, aldus de onderzoekers. 

Bronnen:

  1. Hamilton EP, Hurvitz SA, Im SA, et al. Trastuzumab deruxtecan (T-DXd) vs trastuzumab emtansine (T-DM1) in patients (pts) with HER2+ metastatic breast cancer (mBC): Updated survival results of DESTINY-Breast03. ASCO 2024, abstract 1025
  2. Hurvitz SA, Hegg R, Chung WP, et al. Trastuzumab deruxtecan versus trastuzumab emtansine in patients with HER2-positive metastatic breast cancer: updated results from DESTINY-Breast03, a randomised, open-label, phase 3 trial. Lancet 2023;401(10371):105-17. 

Lagere dosis apixaban effectief en veiliger bij kankergerelateerde VTE

apr 2025 | Atherosclerose, Vaatlijden

Lees meer over Lagere dosis apixaban effectief en veiliger bij kankergerelateerde VTE

Vaker ernstige COVID-19-symptomen bij mensen die kanker hebben gehad

mrt 2025 | Vaccinatie, Virale infecties

Lees meer over Vaker ernstige COVID-19-symptomen bij mensen die kanker hebben gehad

Retroperitoneale lymfeklierdissectie na chemotherapie leidt tot hoge genezingskans bij gemetastaseerd seminoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Retroperitoneale lymfeklierdissectie na chemotherapie leidt tot hoge genezingskans bij gemetastaseerd seminoom

LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

Datopotamab deruxtecan effectief bij gevorderd of gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Datopotamab deruxtecan effectief bij gevorderd of gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

UGN-102 geeft langdurige complete respons bij laaggradig, intermediair-risico NMIBC

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over UGN-102 geeft langdurige complete respons bij laaggradig, intermediair-risico NMIBC

KIM-1 veelbelovende biomarker bij gevorderd niercelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over KIM-1 veelbelovende biomarker bij gevorderd niercelcarcinoom

Toevoegen lutetium-PSMA aan enzalutamide verbetert overleving in fase II-studie

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Toevoegen lutetium-PSMA aan enzalutamide verbetert overleving in fase II-studie

Betere overleving door adjuvant nivolumab bij hoogrisico spierinvasief blaascarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Betere overleving door adjuvant nivolumab bij hoogrisico spierinvasief blaascarcinoom