LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

Delen via:
ASCO GU 2025

Een fase I-studie met het nieuwe medicijn LY3866288 (LOXO-435) toont aan dat deze selectieve FGFR3-remmer een antitumoreffect heeft bij patiënten met gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom met FGFR3-afwijkingen. De FORAGER-studie is de eerste studie waarin LOXO-435 bij mensen wordt onderzocht.1

LOXO-435 is een FGFR3-remmer die specifiek is ontworpen om FGFR3-gerelateerde tumoren aan te pakken, met als doel minder bijwerkingen te veroorzaken dan pan-FGFR-remmers zoals erdafitinib. Het medicijn wordt in de fase I FORAGER-studie onderzocht bij patiënten met gevorderde solide tumoren met genetische veranderingen in FGFR3, waaronder gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom. FGFR3-afwijkingen, met name de S249C-mutatie, komen veel voor bij gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom en dragen bij aan de ziekteprogressie.

De studie includeerde 107 patiënten, van wie 69 met urotheelcelcarcinoom, die werden behandeld met verschillende doseringen. Er werd geen dosislimiterende toxiciteit waargenomen en slechts bij enkele patiënten was een dosisreductie nodig. De meest voorkomende bijwerkingen waren diarree, hyperfosfatemie en vermoeidheid, maar deze waren overwegend van graad 1 of 2. De behandeling leidde slechts in beperkte mate tot bijwerkingen die vaak voorkomen bij erdafitinib, zoals retinopathie en het hand-voetsyndroom.

Bij 39 patiënten kon de effectiviteit van de behandeling worden beoordeeld. In deze groep was het objectieve responspercentage (ORR) 41%, inclusief responsen bij patiënten die eerder een FGFR-remmer kregen. Bij 41% was sprake van een partiële respons en bij 49% van stabiele ziekte, wat resulteerde in een ziektecontrolepercentage van 90%. Momenteel wordt 75% van de responders nog steeds behandeld met LOXO-435.

De onderzoekers kondigen aan dat later dit jaar een nieuw cohort van start gaat, waarin LOXO-435 wordt gecombineerd met enfortumab vedotin en pembrolizumab als eerstelijnsbehandeling voor FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom.

Bron:

  1. Iyer G, Ebi H, Cook N, et al. A first-in-human phase 1 study of LY3866288 (LOXO-435), a potent, highly isoform-selective FGFR3 inhibitor (FGFR3i) in advanced solid tumors with FGFR3 alterations: initial results from FORAGER-1. ASCO GU 2025, abstract 662.

Afatinib plus cetuximab bij NSCLC

mei 2017 | Longoncologie

Lees meer over Afatinib plus cetuximab bij NSCLC

Biomarkers in bloed voorspellen respons immunotherapie

mei 2017 | Immuuntherapie, Longoncologie

Lees meer over Biomarkers in bloed voorspellen respons immunotherapie

Mannen hebben vaker longkankerscreening nodig

mei 2017 | Longoncologie

Lees meer over Mannen hebben vaker longkankerscreening nodig

Fase II-resultaten durvalumab tonen klinisch voordeel

mei 2017 | Immuuntherapie, Longoncologie

Lees meer over Fase II-resultaten durvalumab tonen klinisch voordeel

ELCC: Osimertinib verbetert kwaliteit van leven bij gevorderd NSCLC

mei 2017 | Longoncologie

Lees meer over ELCC: Osimertinib verbetert kwaliteit van leven bij gevorderd NSCLC

Longkankerpatienten behandeld met anti-PD-(L)1 hebben meer kans op bijwerkingen na griepvaccinatie

mei 2017 | Immuuntherapie, Longoncologie

Lees meer over Longkankerpatienten behandeld met anti-PD-(L)1 hebben meer kans op bijwerkingen na griepvaccinatie

ASCO GU: Langetermijnresultaten bevestigen waarde chemoradiatie bij spierinvasief blaascarcinoom

feb 2017 | Radiotherapie, Uro-oncologie

Lees meer over ASCO GU: Langetermijnresultaten bevestigen waarde chemoradiatie bij spierinvasief blaascarcinoom

ASCO GU: Olaparib plus durvalumab leidt tot respons bij gemetastaseerd prostaatcarcinoom

feb 2017 | Uro-oncologie

Lees meer over ASCO GU: Olaparib plus durvalumab leidt tot respons bij gemetastaseerd prostaatcarcinoom

ASCO GU: Veelbelovende resultaten durvalumab bij urotheelcelcarcinoom

feb 2017 | Uro-oncologie

Lees meer over ASCO GU: Veelbelovende resultaten durvalumab bij urotheelcelcarcinoom