LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

Delen via:
ASCO GU 2025

Een fase I-studie met het nieuwe medicijn LY3866288 (LOXO-435) toont aan dat deze selectieve FGFR3-remmer een antitumoreffect heeft bij patiënten met gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom met FGFR3-afwijkingen. De FORAGER-studie is de eerste studie waarin LOXO-435 bij mensen wordt onderzocht.1

LOXO-435 is een FGFR3-remmer die specifiek is ontworpen om FGFR3-gerelateerde tumoren aan te pakken, met als doel minder bijwerkingen te veroorzaken dan pan-FGFR-remmers zoals erdafitinib. Het medicijn wordt in de fase I FORAGER-studie onderzocht bij patiënten met gevorderde solide tumoren met genetische veranderingen in FGFR3, waaronder gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom. FGFR3-afwijkingen, met name de S249C-mutatie, komen veel voor bij gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom en dragen bij aan de ziekteprogressie.

De studie includeerde 107 patiënten, van wie 69 met urotheelcelcarcinoom, die werden behandeld met verschillende doseringen. Er werd geen dosislimiterende toxiciteit waargenomen en slechts bij enkele patiënten was een dosisreductie nodig. De meest voorkomende bijwerkingen waren diarree, hyperfosfatemie en vermoeidheid, maar deze waren overwegend van graad 1 of 2. De behandeling leidde slechts in beperkte mate tot bijwerkingen die vaak voorkomen bij erdafitinib, zoals retinopathie en het hand-voetsyndroom.

Bij 39 patiënten kon de effectiviteit van de behandeling worden beoordeeld. In deze groep was het objectieve responspercentage (ORR) 41%, inclusief responsen bij patiënten die eerder een FGFR-remmer kregen. Bij 41% was sprake van een partiële respons en bij 49% van stabiele ziekte, wat resulteerde in een ziektecontrolepercentage van 90%. Momenteel wordt 75% van de responders nog steeds behandeld met LOXO-435.

De onderzoekers kondigen aan dat later dit jaar een nieuw cohort van start gaat, waarin LOXO-435 wordt gecombineerd met enfortumab vedotin en pembrolizumab als eerstelijnsbehandeling voor FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom.

Bron:

  1. Iyer G, Ebi H, Cook N, et al. A first-in-human phase 1 study of LY3866288 (LOXO-435), a potent, highly isoform-selective FGFR3 inhibitor (FGFR3i) in advanced solid tumors with FGFR3 alterations: initial results from FORAGER-1. ASCO GU 2025, abstract 662.

ECCO 2017: Ademanalyse van organische stoffen voor diagnose oesofaguscarcinoom

jan 2017 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over ECCO 2017: Ademanalyse van organische stoffen voor diagnose oesofaguscarcinoom

ECCO 2017: Goede resultaten met stereotactische radiotherapie bij inoperabel stadium I-NSCLC

jan 2017 | Longoncologie, Radiotherapie

Lees meer over ECCO 2017: Goede resultaten met stereotactische radiotherapie bij inoperabel stadium I-NSCLC

ECCO 2017: Eerstelijns-afatinib geeft trend richting betere overleving

jan 2017 | Longoncologie

Lees meer over ECCO 2017: Eerstelijns-afatinib geeft trend richting betere overleving

Ecco 2017: Whole-body diffusion-weighted MRI equivalent aan PET-CT plus hersen-MRI

jan 2017 | Longoncologie

Lees meer over Ecco 2017: Whole-body diffusion-weighted MRI equivalent aan PET-CT plus hersen-MRI

Ecco 2017: Snel herstel QoL na adjuvante 'dose-dense'-chemotherapie

jan 2017 | Borstkanker

Lees meer over Ecco 2017: Snel herstel QoL na adjuvante 'dose-dense'-chemotherapie

Ecco 2017: Succesvolle downsizing van bulky BRAF-gemuteerd melanoom met dabrafenib en trametinib

jan 2017 | Dermato-oncologie

Lees meer over Ecco 2017: Succesvolle downsizing van bulky BRAF-gemuteerd melanoom met dabrafenib en trametinib

Ecco 2017: Tweedelijns-pembrolizumab beter dan chemotherapie bij blaaskanker

jan 2017 | Uro-oncologie

Lees meer over Ecco 2017: Tweedelijns-pembrolizumab beter dan chemotherapie bij blaaskanker

Ribociclib verbetert PFS bij oudere patiënten met gevorderde borstkanker

jan 2017 | Borstkanker

Lees meer over Ribociclib verbetert PFS bij oudere patiënten met gevorderde borstkanker

ECCO 2017: Langdurige responsen met pembrolizumab bij triple-negatieve borstkanker

jan 2017 | Borstkanker

Lees meer over ECCO 2017: Langdurige responsen met pembrolizumab bij triple-negatieve borstkanker