Minder rescue-medicatie nodig na sublinguale immuuntherapie

Delen via:
EAACI 2020

Het percentage patiënten dat een willekeurige vorm van rescue-medicatie of specifiek orale H1-antihistaminica of intranasale corticosteroïden gebruikte, nam significant in grotere mate af bij behandeling met sublinguale immuuntherapie (SLIT) voor huisstofmijt. Het gebruik van intranasale corticosteroïden nam het meeste af. Het is prettig voor patiënten met allergische rinitis om minder symptomatische medicatie te hoeven gebruiken.

De primaire behandeldoelen van allergeen-immuuntherapie (AIT) omvatten het:

  • verminderen van symptomen;
  • verminderen van medicatiegebruik; en
  • verbeteren van allergiegerelateerde kwaliteit van leven.

In een eerdere analyse van de grote gerandomiseerde, fase III DBPC-studie is gevonden dat behandeling met de 300IR-huisstofmijttablet resulteert in minder gebruik van rescue-medicatie bij volwassenen en adolescenten met huisstofmijt-geassocieerde allergische rinitis. Tijdens de EAACI zijn verdere secundaire resultaten gepresenteerd van het percentage patiënten dat aan het begin van de studie en gedurende de primaire studieperiode rescue-medicatie gebruikt.

300IR of placebo

Van de 1476 evalueerbare patiënten tijdens de baseine-periode van vier weken gebruikten evenveel patiënten in de 300IR- als in de placebogroepen rescue-medicatie, zowel in het algemeen als per categorie.

Vervolgens kregen de deelnemende patiënten willekeurig 300IR-huisstofmijttabletten of placebo per dag gedurende het eerste jaar. Het gebruik van H1-antihistaminica, intranasale en orale corticosteroïden als rescue-medicatie was toegestaan volgens een stapsgewijs regime, conform de EAACI Position Paper uit 2015.

Minder rescue-medicatie

Tijdens de primaire behandelperiode waren bij 1262 evalueerbare patiënten de percentages patiënten die rescue-medicatie, orale H1-antihistaminica of intranasale corticosteroïden gebruikten, lager in vergelijking met de baseline-percentages en significant lager in de 300IR-groep dan in de placebogroep.

Tussen baseline en de primaire periode gebruikte 27% minder patiënten in de 300IR-groep een vorm van rescue-medicatie versus 18% minder patiënten in de placebogroep:

  • het gebruik van H1-antihistaminica was afgenomen met respectievelijk 24 en 15%; en
  • het gebruik van intranasale corticosteroïden was afgenomen met respectievelijk 30 en 17%.

Bron:

Pfaar O, et al. Reduction in rescue medication use in patients treated with the 300IR house dust mite SLIT tablet. EAACI E-Congress 2020, abstract 1866.

Ensitrelvir eerste orale antivirale middel dat COVID-19 voorkomt

mrt 2025 | Virale infecties

Lees meer over Ensitrelvir eerste orale antivirale middel dat COVID-19 voorkomt

Behandeling met immuuncheckpointremmers is veilig bij mensen met hiv en kanker

nov 2024 | HIV, Immuuntherapie, Longoncologie, Virale infecties

Lees meer over Behandeling met immuuncheckpointremmers is veilig bij mensen met hiv en kanker

PRMT5-remmer AMG 193 bij solide tumoren met MTAP-deletie

sep 2024 | Longoncologie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over PRMT5-remmer AMG 193 bij solide tumoren met MTAP-deletie

Het overwinnen van resistentie tegen PD-(L)1-remmers bij NSCLC

sep 2024 | Longoncologie

Lees meer over Het overwinnen van resistentie tegen PD-(L)1-remmers bij NSCLC

Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

sep 2024 | Immuuntherapie

Lees meer over Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

Meditatie heeft positief effect op mentale gezondheid bij COPD

sep 2024 | COPD

Lees meer over Meditatie heeft positief effect op mentale gezondheid bij COPD

Verandering in T2-biomarkers hangt niet samen met respons op tezepelumab

sep 2024 | Astma

Lees meer over Verandering in T2-biomarkers hangt niet samen met respons op tezepelumab

FRONTIER-4: Eerste signalen voor effect tozorakimab bij COPD

sep 2024 | COPD

Lees meer over FRONTIER-4: Eerste signalen voor effect tozorakimab bij COPD

Minder vermoeid na longrevalidatie in het hooggebergte

sep 2024 | Astma

Lees meer over Minder vermoeid na longrevalidatie in het hooggebergte