Niraparib heeft geen effect op OS bij gevorderde eierstokkanker

Delen via:
ESMO 2024

Patiënten met nieuw gediagnosticeerde gevorderde eierstokkanker hebben geen langere totale overleving bij een onderhoudsbehandeling met niraparib in vergelijking met placebo. Wel hadden homologe recombinatiedeficiënte patiënten die na 5 jaar nog in leven waren, 2 keer zoveel kans om progressievrij te zijn met niraparib versus placebo.1

De fase III PRIMA-studie toonde eerder al aan dat een onderhoudsbehandeling met niraparib de progressievrije overleving (PFS) verbetert van patiënten met nieuw gediagnosticeerde gevorderde eierstokkanker die reageerden op een eerstelijns op platina gebaseerde chemotherapie, zowel in de homologe recombinatiedeficiënte (HRd) als totale populatie.2 Op ESMO presenteerden de PRIMA-onderzoekers de resultaten over de totale overleving (OS) en bijgewerkte PFS-resultaten. 

In de studie werden 733 patiënten 2:1 gerandomiseerd naar een onderhoudsbehandeling met niraparib (n = 487) of placebo (n = 246). Na een mediane follow-up van 73,9 maanden was in de totale populatie OS 46,6 maanden in de niraparib-groep en 48,8 maanden in de placebogroep. In de HRd-populatie was OS 71,9 maanden in de niraparib-groep en 69,8 maanden in de placebogroep. 

In de totale populatie ontving 11,7% van de niraparib-groep en 37,8% van de placebopatiënten een daaropvolgende behandeling met een PARP-remmer. In de HRd-populatie waren deze percentages respectievelijk 15,8 en 48,4%. De 5-jaars-PFS in de totale populatie was 22% voor niraparib versus 12% voor placebo; in de HRd-populatie respectievelijk 35% versus 16%. 

Bron:

  1. González-Martín A, et al. Final overall survival (OS) in patients (pts) with newly diagnosed advanced ovarian cancer (aOC) treated with niraparib (nir) first-line (1L) maintenance: Results from PRIMA/ENGOT-OV26/GOG-3012. ESMO 2024, abstract LBA29.
  2. González-Martín A, et al. PRIMA/ENGOT-OV26/GOG-3012 Investigators. Niraparib in patients with newly diagnosed advanced ovarian cancer. N Engl J Med. 2019;381:2391-402.

AI-model kan tumormutaties op basis van pathologiebeelden voorspellen

sep 2024

Lees meer over AI-model kan tumormutaties op basis van pathologiebeelden voorspellen

Gehypofractioneerde radiotherapie bij locoregionale vroege borstkanker

sep 2024 | Borstkanker, Radiotherapie

Lees meer over Gehypofractioneerde radiotherapie bij locoregionale vroege borstkanker

Voordeel voor neoadjuvant durvalumab bij spierinvasieve blaaskanker

sep 2024 | Immuuntherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Voordeel voor neoadjuvant durvalumab bij spierinvasieve blaaskanker

NICHE-2: neoadjuvante immuuntherapie bij lokaal gevorderde MMR-deficiënte darmkanker

sep 2024 | Immuuntherapie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over NICHE-2: neoadjuvante immuuntherapie bij lokaal gevorderde MMR-deficiënte darmkanker

PEACE-3 toont toegevoegde waarde van Radium-223 bij mCRPC

sep 2024 | Uro-oncologie

Lees meer over PEACE-3 toont toegevoegde waarde van Radium-223 bij mCRPC

Niraparib heeft geen effect op OS bij gevorderde eierstokkanker

sep 2024 | Gynaecologische oncologie

Lees meer over Niraparib heeft geen effect op OS bij gevorderde eierstokkanker

Overlevingsvoordeel pembrolizumab plus chemoradiotherapie bij hoogrisico lokaal gevorderde baarmoederhalskanker

sep 2024 | Gynaecologische oncologie, Immuuntherapie

Lees meer over Overlevingsvoordeel pembrolizumab plus chemoradiotherapie bij hoogrisico lokaal gevorderde baarmoederhalskanker

Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

sep 2024 | Immuuntherapie

Lees meer over Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

TACE plus lenvatinib en pembrolizumab verbetert PFS bij HCC

sep 2024 | Hepatologie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over TACE plus lenvatinib en pembrolizumab verbetert PFS bij HCC