Olaparib plus abirateron ook effectief bij asymptomatisch mCRPC

Delen via:
EAU 2023

Exploratieve analyses van de PROpel-studie laten zien dat de toevoeging van olaparib aan abirateron ook klinisch belangwekkende effecten heeft bij patiënten met gemetastaseerde castratieresistente prostaatkanker (mCRPC) die weinig of geen symptomen hebben.

In de primaire analyse van de PROpel-studie was al gebleken dat abirateron plus olaparib (abi+ola) de totale overleving significant verlengde vergeleken met abirateron plus placebo (abi+pbo) voor de behandeling van mCRPC. De deelnemers hadden hun pijnklachten en de gevolgen daarvan voor het dagelijks functioneren aangegeven aan de hand van een vragenlijst: de Brief Pain Inventory – Short Form (BPI-SF). Een score van 3 of onder de 4 zonder opiaatgebruik (n = 560) gold als asymptomatisch/licht symptomatisch.

De mediane radiografische progressievrije overleving (rPFS) in de groep asymptomatische/licht symptomatische patiënten was 27,6 maanden in de groep abi+ola en 19,1 maanden in de groep abi+pbo, met een hazard ratio van 0,59 (95%-BI 0,46-0,76). Bij een tweede afkappunt, 7,5 maand later, waren in de groep abi+ola 43 patiënten (16%) die progressie vertoonden of waren overleden; in de controlegroep waren dat er 72 (25%), met een hazard ratio van 0,60 (0,41-0,87). De mediane tijd tot tweede progressie of overlijden was in geen van beide armen gehaald. Hetzelfde gold voor de mediane totale overleving.

Bron:

Clarke NW. PROpel: Efficacy of abiraterone + olaparib vs. abiraterone + placebo in the first-line treatment of patients with asymptomatic/mildly symptomatic metastatic castration-resistant prostate cancer (mCRPC) at baseline. EAU 2023, abstract A1160.

Retroperitoneale lymfeklierdissectie na chemotherapie leidt tot hoge genezingskans bij gemetastaseerd seminoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Retroperitoneale lymfeklierdissectie na chemotherapie leidt tot hoge genezingskans bij gemetastaseerd seminoom

LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over LOXO-435 effectief bij FGFR3-positief gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

Datopotamab deruxtecan effectief bij gevorderd of gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Datopotamab deruxtecan effectief bij gevorderd of gemetastaseerd urotheelcelcarcinoom

UGN-102 geeft langdurige complete respons bij laaggradig, intermediair-risico NMIBC

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over UGN-102 geeft langdurige complete respons bij laaggradig, intermediair-risico NMIBC

KIM-1 veelbelovende biomarker bij gevorderd niercelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over KIM-1 veelbelovende biomarker bij gevorderd niercelcarcinoom

Toevoegen lutetium-PSMA aan enzalutamide verbetert overleving in fase II-studie

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Toevoegen lutetium-PSMA aan enzalutamide verbetert overleving in fase II-studie

Betere overleving door adjuvant nivolumab bij hoogrisico spierinvasief blaascarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Betere overleving door adjuvant nivolumab bij hoogrisico spierinvasief blaascarcinoom

Ook zonder pathologisch complete respons geeft perioperatief durvalumab voordeel bij spierinvasief blaascarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Ook zonder pathologisch complete respons geeft perioperatief durvalumab voordeel bij spierinvasief blaascarcinoom

Update EV-302: aanhoudend effect van enfortumab vedotin plus pembrolizumab bij urotheelcelcarcinoom

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Update EV-302: aanhoudend effect van enfortumab vedotin plus pembrolizumab bij urotheelcelcarcinoom