Toevoegen chemotherapie aan osimertinib verbetert PFS bij eerstelijnsbehandeling EGFR-positief NSCLC

Delen via:
WCLC 2023

Osimertinib plus chemotherapie leidt tot een klinisch-significante verbetering van de progressievrije overleving ten opzichte van osimertinib-monotherapie bij de eerstelijnsbehandeling van gevorderd EGFR-positief NSCLC. Dit blijkt uit de fase III FLAURA2-studie. 

Voor patiënten met gevorderd EGFR-positief NSCLC is osimertinib monotherapie een standaardbehandeling, op basis van de resultaten van de FLAURA-studie. Maar op grond van aanwijzingen dat het combineren van een EGFR-TKI met chemotherapie mogelijk het effect van de behandeling vergroot, zette een groep internationale onderzoekers de FLAURA2-studie op. In dit gerandomiseerde fase III-onderzoek werden de effectiviteit en veiligheid vergeleken tussen enerzijds osimertinib plus platinum-pemetrexed (4 cycli gevolgd door een onderhoudsbehandeling met osimertinib plus pemetrexed) en anderzijds osimertinib monotherapie bij gevorderd, EGFR-positief NSCLC. Het primaire eindpunt was de PFS. In totaal werden 557 patiënten gerandomiseerd en ontvingen 276 patiënten osimertinib plus chemotherapie en 275 patiënten alleen osimertinib. 

De mediane PFS was significant langer met osimertinib plus chemotherapie (25,5 vs. 16,7 maanden; HR 0,62) ten opzichte van monotherapie osimertinib. Verder was na 24 maanden 57% in de osimertinib-chemotherapiegroep nog progressievrij, ten opzichte van 41% in de monotherapiegroep. Een voordeel van het toevoegen van chemotherapie werd gezien in alle onderzochte subgroepen. Ook bij patiënten met hersenmetastasen was er een voordeel van het toevoegen van chemotherapie aan de behandeling. 

Het toevoegen van chemotherapie leidde zoals verwacht wel tot meer bijwerkingen. Bijwerkingen van graad 3 of hoger traden op bij 64 en 27% van de patiënten. De bijwerkingen waren wel goed te behandelen met standaardzorg. 

De onderzoekers concluderen dat osimertinib plus pemetrexed een nieuwe eerstelijns behandeloptie is voor patiënten met gevorderd, EGFR-positief NSCLC.

Bron:

Janne P, Plancard D, Cheng Y, et al. Osimertinib with/without platinum-based chemotherapy as first-line treatment in patients with EGFRm Advanced NSCLC (FLAURA2). WCLC 2023, abstract PL03.13.

AI-model kan tumormutaties op basis van pathologiebeelden voorspellen

sep 2024

Lees meer over AI-model kan tumormutaties op basis van pathologiebeelden voorspellen

Gehypofractioneerde radiotherapie bij locoregionale vroege borstkanker

sep 2024 | Borstkanker, Radiotherapie

Lees meer over Gehypofractioneerde radiotherapie bij locoregionale vroege borstkanker

Voordeel voor neoadjuvant durvalumab bij spierinvasieve blaaskanker

sep 2024 | Immuuntherapie, Uro-oncologie

Lees meer over Voordeel voor neoadjuvant durvalumab bij spierinvasieve blaaskanker

NICHE-2: neoadjuvante immuuntherapie bij lokaal gevorderde MMR-deficiënte darmkanker

sep 2024 | Immuuntherapie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over NICHE-2: neoadjuvante immuuntherapie bij lokaal gevorderde MMR-deficiënte darmkanker

PEACE-3 toont toegevoegde waarde van Radium-223 bij mCRPC

sep 2024 | Uro-oncologie

Lees meer over PEACE-3 toont toegevoegde waarde van Radium-223 bij mCRPC

Niraparib heeft geen effect op OS bij gevorderde eierstokkanker

sep 2024 | Gynaecologische oncologie

Lees meer over Niraparib heeft geen effect op OS bij gevorderde eierstokkanker

Overlevingsvoordeel pembrolizumab plus chemoradiotherapie bij hoogrisico lokaal gevorderde baarmoederhalskanker

sep 2024 | Gynaecologische oncologie, Immuuntherapie

Lees meer over Overlevingsvoordeel pembrolizumab plus chemoradiotherapie bij hoogrisico lokaal gevorderde baarmoederhalskanker

Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

sep 2024 | Immuuntherapie

Lees meer over Kosten en waarde van immuuncheckpointremmers voor solide tumoren in Nederland

TACE plus lenvatinib en pembrolizumab verbetert PFS bij HCC

sep 2024 | Hepatologie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over TACE plus lenvatinib en pembrolizumab verbetert PFS bij HCC