ADORE: Samenwerken om kanker en hersenziekten beter te bestrijden

Delen via:

De funderingen zijn gelegd, de contouren van het Research & Diagnostiekcentrum ADORE van Amsterdam UMC worden zichtbaar pal achter het ziekenhuis. In dit centrum op de Zuidas werken wetenschappers straks samen aan nieuwe behandelingen tegen kanker en hersenziekten.

Dat oncologische en neurologische onderzoekers zo nauw met elkaar gaan samenwerken is uniek en tegelijkertijd zo logisch. De onderzoekers willen beter begrijpen waarom de een kanker krijgt, waarbij cellen woekeren en zich vermenigvuldigen, en de ander aandoeningen krijgt als Alzheimer of multipele sclerose waarbij cellen juist afsterven.

Met ADORE heeft Amsterdam UMC de ambitie om onderzoektalent voor Nederland te behouden en voor langere tijd aan het academische ziekenhuis te binden. Want ADORE gaat niet alleen om een gebouw, maar ook om een concept, een omgeving waar topwetenschappers hun wetenschappelijke vrijheid terugkrijgen.

Ze bieden een onderzoekstructuur, waardoor de onderzoekers voor ten minste 10 jaar aan hun onderzoek kunnen werken over disciplines heen. Ze krijgen de beste apparatuur en ook financiële ruimte. Zo heeft Amsterdam UMC dit jaar een Whole body PET/CT-scanner aangeschaft. ADORE-onderzoekers beschikken straks bovendien over gecombineerde databanken die voor neurologisch en oncologisch onderzoek van grote waarde zijn.

Bron:

Amsterdam UMC

Transmannen hebben geen verhoogd risico op baarmoederhalskanker

jan 2025 | Gynaecologische oncologie

Lees meer over Transmannen hebben geen verhoogd risico op baarmoederhalskanker

Aerobe fysieke activiteit als interventie tegen depressie bij kankerpatiënten

jan 2025

Lees meer over Aerobe fysieke activiteit als interventie tegen depressie bij kankerpatiënten

Betere herkenning en behandeling submucosaal invasief colorectaal carcinoom na training

jan 2025 | Endoscopie, Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Betere herkenning en behandeling submucosaal invasief colorectaal carcinoom na training

Meer patiënten met colorectale levermetastasen in aanmerking voor chirurgie dankzij chemopomp?

jan 2025 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Meer patiënten met colorectale levermetastasen in aanmerking voor chirurgie dankzij chemopomp?

Pembrolizumab als eerstelijnsbehandeling bij gevorderd of gemetastaseerd merkelcelcarcinoom

jan 2025 | Dermato-oncologie, Immuuntherapie

Lees meer over Pembrolizumab als eerstelijnsbehandeling bij gevorderd of gemetastaseerd merkelcelcarcinoom

Veranderingen in HER2-expressie tussen primaire borsttumor en hersenmetastasen

jan 2025 | Borstkanker

Lees meer over Veranderingen in HER2-expressie tussen primaire borsttumor en hersenmetastasen