Armrobots geen oplossing voor revalidatie na beroerte

Delen via:

Resultaten uit wetenschappelijk literatuuronderzoek, geleid door Amsterdam UMC, laten zien dat armrobots patiënten niet helpen bij het verbeteren van hun armfunctie na een beroerte. Het onderzoek is gepubliceerd in Neurology.

Een verminderde armfunctie bij patiënten die een beroerte hebben gehad, zorgt voor problemen met dagelijkse handelingen. In Nederland worden armrobots nauwelijks gebruikt, maar in andere landen in Europa en vooral in China, Japan, India, Zuid-Korea en Noord-Amerika worden armrobots steeds meer gezien als dé oplossing voor de financiële en personele tekorten binnen de revalidatie na een beroerte.

De onderzoekers analyseerden 90 studies met gegevens van meer dan 4.000 patiënten die met of zonder hulp van armrobots revalideerden na een beroerte. De resultaten laten zien dat dit, ondanks een kleine verbetering van ongeveer 3% in spier- en armfunctie, niet resulteert in een verbetering van arm-handvaardigheid.

Verder blijkt dat de zorgkosten door aanschaf van een robot alleen maar hoger worden dan bij een reguliere behandeling met een fysio- of ergotherapeut. De bevindingen leveren een robuust bewijs op, dat onafhankelijk is van het type robot dat men heeft gebruikt, het aantal gewichten dat de robot controleert, de kosten en extra functies.

Bron:

Amsterdam UMC

Patisiran bij erfelijke transthyretine-amyloïdose met polyneuropathie

mrt 2025

Lees meer over Patisiran bij erfelijke transthyretine-amyloïdose met polyneuropathie

Somatische expansie CAG-repeat als voorspeller van neurodegeneratie bij Huntington

mrt 2025 | Bewegingsstoornissen

Lees meer over Somatische expansie CAG-repeat als voorspeller van neurodegeneratie bij Huntington

Exenatide bij Parkinson: geen voordeel op langere termijn

mrt 2025 | Bewegingsstoornissen

Lees meer over Exenatide bij Parkinson: geen voordeel op langere termijn

Transitie naar dementievriendelijke gemeenschap blijkt zeer complex

mrt 2025 | Dementie

Lees meer over Transitie naar dementievriendelijke gemeenschap blijkt zeer complex

ILBDC 2025 in Amsterdam: voorzitter Evelien Lemstra over het congres en de nieuwste inzichten rond dementie met Lewy bodies

mrt 2025 | Dementie

Lees meer over ILBDC 2025 in Amsterdam: voorzitter Evelien Lemstra over het congres en de nieuwste inzichten rond dementie met Lewy bodies

Licht traumatisch hersenletsel bij ouderen: beloop van herstel en vroege voorspellers

mrt 2025 | Ouderen

Lees meer over Licht traumatisch hersenletsel bij ouderen: beloop van herstel en vroege voorspellers