Catharina Ziekenhuis boekt tijdwinst met AI voor patiënten met beroerte

Delen via:

Het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven beschikt sinds kort over een applicatie die gebruik maakt van kunstmatige intelligentie. Hiermee worden afsluitingen van de grotere hersenvaten die tot een herseninfarct leiden, automatisch gedetecteerd.

Met de nieuwe software kunnen de betrokken specialisten via een beveiligde app op hun telefoon bijna real time de CT-beelden die in het Catharina Ziekenhuis zijn gemaakt, beoordelen. De software geeft ook meteen een uitkomst: wel of geen afsluiting en waar deze afsluiting zich bevindt. Via de app praat de interventieradioloog met de dienstdoende neuroloog die naar diezelfde beelden kijkt. Zo kunnen ze samen – waar ze zich ook bevinden – in 1 minuut beoordelen of de patiënt in aanmerking komt voor intra-arteriële therapie (IAT).

Uit studies blijkt dat de kans op het vinden van een behandelbare afsluiting door het gebruik van deze software hoger is. Als alle ziekenhuizen met deze software gaan werken, dan zullen meer patiënten voor deze behandeling in aanmerking komen. Daarmee is er een betere kans op herstel voor de patiënt en vallen de hiermee samenhangende zorgkosten lager uit. Per jaar worden in het Catharina Ziekenhuis 160 patiënten op deze manier behandeld.

Bron:

Catharina Ziekenhuis

ECTRIMS 2015 video update Bouma: New players in immunopathogenosis

jun 2017

Lees meer over ECTRIMS 2015 video update Bouma: New players in immunopathogenosis

ECTRIMS 2015 video update Zwanikken: Early multiple sclerosis

jun 2017

Lees meer over ECTRIMS 2015 video update Zwanikken: Early multiple sclerosis

ECTRIMS 2015 video update Zwanikken: Early multiple sclerosis

jun 2017

Lees meer over ECTRIMS 2015 video update Zwanikken: Early multiple sclerosis

ECTRIMS 2015 video update Teunissen: Will MS be prevented?

jun 2017

Lees meer over ECTRIMS 2015 video update Teunissen: Will MS be prevented?

ECTRIMS 2015 video update Bouma: MS Clinical phenotypes

jun 2017

Lees meer over ECTRIMS 2015 video update Bouma: MS Clinical phenotypes

ECTRIMS 2015 video update Zwanikken: Update on therapies

jun 2017

Lees meer over ECTRIMS 2015 video update Zwanikken: Update on therapies