Doet Nederland voldoende om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan?

Delen via:

Zondagavond vroegen wij Nederlandse huisartsen naar hun mening over de nieuwe maatregelen die de overheid heeft genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Ruim 350 huisartsen stuurden hun antwoord in en twee derde van hen gaf aan de maatregelen voldoende te vinden. Ruim een kwart van de ondervraagden vindt echter dat de overheid nog niet ver genoeg gaat in de bestrijding van het virus.

Veel huisartsen geven aan dat de huidige maatregelen goed zijn, maar te laat komen. Daarnaast vinden veel ondervraagden dat alleen de essentiële winkels, zoals supermarkten en drogisten, open zouden moeten blijven. Mensen houden zich nog te weinig aan de adviezen met betrekking tot sociale isolatie en door sluiting van alle niet essentiële winkels wordt de Nederlandse bevolking mogelijk meer gedwongen thuis te blijven.

Beschermende middelen

Zoals verwacht spreken velen hun bezorgdheid uit over het tekort aan beschermingsmaterialen. Ook zouden patiëntstromen in de eerste lijn beter gescheiden moeten worden. Hoewel individuele praktijken daar druk mee bezig zijn, zou dit regionaal of landelijk moeten worden gecoördineerd.

Maatschappelijke druk

Enkele ondervraagden vinden dat er onvoldoende naar de virologen en het RIVM is geluisterd en dat onder sociale en maatschappelijke druk te snel is besloten om drastische maatregelen te nemen terwijl dit wellicht niet nodig was. Anderen laten weten dat we pas over enige weken zullen weten of de huidige maatregelen voldoende geweest zijn, omdat er op dit moment nog te weinig bekend is over het virus.

Bron: MedNet

Post-COVID-expertisecentra voor kinderen open

feb 2025 | Virale infecties

Lees meer over Post-COVID-expertisecentra voor kinderen open

Pijn speelt prominente rol bij plaatsing spiraal

feb 2025

Lees meer over Pijn speelt prominente rol bij plaatsing spiraal

Preventie posttraumatische stressstoornis door snelle behandeling?

feb 2025

Lees meer over Preventie posttraumatische stressstoornis door snelle behandeling?

SFK: 3% meer verstrekkingen medicatie astma en COPD

feb 2025 | Astma, COPD

Lees meer over SFK: 3% meer verstrekkingen medicatie astma en COPD

66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

feb 2025

Lees meer over 66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

Strijd tegen tabaksindustrie komt in beslissende fase

jan 2025 | Longoncologie

Lees meer over Strijd tegen tabaksindustrie komt in beslissende fase