Flashmob-onderzoek naar geheugenproblemen bij ziekenhuispatiënten

Delen via:

Op Wereld Alzheimer Dag is, onder leiding van het UMC Groningen, in 14 ziekenhuizen onderzoek gedaan om de ziekenhuiszorg voor mensen met cognitieve stoornissen, zoals geheugenproblemen, te verbeteren. En misschien wel belangrijker, of deze stoornissen worden herkend door artsen en verpleegkundigen. 

Uit onderzoek van Alzheimer Nederland uit 2019 bleek dat ziekenhuizen onvoldoende zijn ingesteld op mensen met dementie en cognitieve stoornissen. De uitkomsten waren voor hoofdonderzoeker Barbara van Munster, hoogleraar Interne Geneeskunde en voorzitter van het Alzheimer Centrum Groningen, aanleiding om het initiatief voor dit onderzoek te nemen.

In de deelnemende ziekenhuizen werden patiënten van 65 jaar en ouder die opgenomen zijn in het betreffende ziekenhuis benaderd. Door middel van een korte test krijgen de onderzoekers een indruk van de cognitieve functies, zoals waarneming, aandacht, concentratie en geheugen van de patiënt. Daarnaast stellen zij de artsen en verpleegkundigen de vraag of zij denken dat er cognitieve problemen aanwezig zijn bij hun patiënt(en).

Dit flashmob-onderzoek is geïnitieerd door het Alzheimer Centrum Groningen en onderdeel van het landelijke ABOARD-project (A personalized medicine approach for Alzheimer’s disease). ABOARD is een samenwerking van meer dan 30 partners die werken aan een toekomst met gepersonaliseerde diagnostiek, predictie en preventie van Alzheimer.

Bron:

UMC Groningen

Assay maakt zorgvuldige diagnosestelling ziekte van Pick mogelijk

sep 2017 | Dementie

Lees meer over Assay maakt zorgvuldige diagnosestelling ziekte van Pick mogelijk

Unieke trial naar behandeling van elektrografische status epilepticus bij coma

sep 2017 | Epilepsie

Lees meer over Unieke trial naar behandeling van elektrografische status epilepticus bij coma

Nieuwe Europese richtlijnen voor cerebrale veneuze trombose

sep 2017

Lees meer over Nieuwe Europese richtlijnen voor cerebrale veneuze trombose

Zikavirus heeft potentie om glioblastoomstamcellen te behandelen

sep 2017

Lees meer over Zikavirus heeft potentie om glioblastoomstamcellen te behandelen

Gebruik anti-apoptose antilichamen geassocieerd met neurologische complicaties

sep 2017

Lees meer over Gebruik anti-apoptose antilichamen geassocieerd met neurologische complicaties

Een gezonde populatie met wittestofhyperintensiteit heeft verhoogd risico op intracraniële atherosclerose

sep 2017

Lees meer over Een gezonde populatie met wittestofhyperintensiteit heeft verhoogd risico op intracraniële atherosclerose