Focused Ultrasound nog geen volwaardig alternatief voor parkinsonpatiënt

Delen via:

De focused ultrasound ablatie is recentelijk veel in het nieuws geweest als behandeling voor de ziekte van Parkinson. Volgens neurochirurg Saman Vinke (Radboudumc) is het nog te vroeg voor teveel optimisme: de techniek moet zijn waarde in het totale pakket van behandelingen nog bewijzen.

Het is een wereldwijde hype, zeker nadat het prestigieuze New England Journal of Medicine recent een artikel over ablatie met focused ultrasound (FUS) voor de ziekte van Parkinson had gepubliceerd. De onderzoekers melden dat 45 van de 65 patiënten goed reageerden op de behandeling, waarbij in 1 hersenhelft een laesie werd aangebracht in de globus pallidus. Een jaar later hadden 30 patiënten van de behandelde groep nog altijd profijt van de ingreep.

Het is de vraag op welk moment voor welke patiënten met Parkinson FUS een goede behandeling zou kunnen zijn. De plaats van FUS in het hele palet van behandelingen voor gevorderde Parkinson is volgens Vinke nog niet duidelijk. Er moet onderzoek naar moet worden gedaan. In het begeleidende commentaar in NEJM komt Anette Schrag van University College London tot een vergelijkbare conclusie.

Bron:

Radboudumc

Luchtvervuiling vermindert cognitieve functies na 4 uur ongeacht inhalatieroute

feb 2025

Lees meer over Luchtvervuiling vermindert cognitieve functies na 4 uur ongeacht inhalatieroute

Nitroglycerine na intracranieel letsel en werken volgens ‘deferred consent’-procedure

feb 2025 | Neuro-vasculair

Lees meer over Nitroglycerine na intracranieel letsel en werken volgens ‘deferred consent’-procedure

Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

feb 2025 | Benigne hematologie, Neuro-vasculair

Lees meer over Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

Het Neurologisch Jaaroverzicht 2024

feb 2025 | Bewegingsstoornissen, Dementie, Hoofdpijn, Multipele Sclerose

Lees meer over Het Neurologisch Jaaroverzicht 2024

Preventie posttraumatische stressstoornis door snelle behandeling?

feb 2025

Lees meer over Preventie posttraumatische stressstoornis door snelle behandeling?

66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

feb 2025

Lees meer over 66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar