NHG-Standaard Beroerte herzien

Delen via:

De NHG-Standaard Beroerte is herzien. In de herziene standaard is het verwijsbeleid in de acute fase aangepast. Bij een klein deel van de patiënten kan intraveneuze trombolyse en endovasculaire behandeling ook na de termijn van 4,5 respectievelijk 6 uur namelijk nog effect hebben.

Er zijn nieuwe ontwikkelingen op het gebied van intraveneuze trombolyse en endovasculaire behandeling. Hierdoor wordt de termijn waarbinnen deze behandelingen toegepast kunnen worden bij een herseninfarct steeds verder verruimd.

In de acute fase van een TIA blijft de eerste keuze een trombocytenaggregatieremmer acetylsalicylzuur. Dit middel is in de acute fase bewezen effectief. De werkgroep adviseert om na het stellen van de werkdiagnose ‘TIA’ te starten met acetylsalicylzuur 1 dd 160 mg, tenzij de patiënt direct door de neuroloog wordt onderzocht.

De neuroloog kan bij een TIA of minor stroke starten met de combinatie clopidogrel en acetylsalicylzuur gedurende 3 weken. Deze behandeling, mits gestart binnen 24 uur na het ontstaan van de uitvalsverschijnselen, verlaagt de kans op een (recidief) herseninfarct. Deze mogelijkheid, en de voordelen van snelle diagnostiek en secundaire preventie, is de grondslag voor de aanbeveling om patiënten met de werkdiagnose TIA bij voorkeur binnen 24 uur naar de neuroloog te verwijzen.

Bron:

NHG

Snelle progressie MS bij Noord-Afrikanen

mrt 2017 | Multipele Sclerose

Lees meer over Snelle progressie MS bij Noord-Afrikanen

Neurofilament light en Alzheimer

mrt 2017 | Dementie

Lees meer over Neurofilament light en Alzheimer

Behandeling met IVT plus MT bij patiënten met acuut herseninfarct

mrt 2017 | Neuro-vasculair

Lees meer over Behandeling met IVT plus MT bij patiënten met acuut herseninfarct

Lichttherapie verbetert slaap en alertheid bij Parkinson

mrt 2017 | Bewegingsstoornissen

Lees meer over Lichttherapie verbetert slaap en alertheid bij Parkinson

Plaats nieuwe anti-epileptica bij behandeling nieuw-gediagnosticeerde epilepsie bij ouderen

mrt 2017 | Epilepsie, Ouderen

Lees meer over Plaats nieuwe anti-epileptica bij behandeling nieuw-gediagnosticeerde epilepsie bij ouderen

MR CLEAN studie wint Wetenschaps- en Innovatieprijs 2017

mrt 2017 | Neuro-vasculair

Lees meer over MR CLEAN studie wint Wetenschaps- en Innovatieprijs 2017