NHG-Standaard Beroerte herzien

Delen via:

De NHG-Standaard Beroerte is herzien. In de herziene standaard is het verwijsbeleid in de acute fase aangepast. Bij een klein deel van de patiënten kan intraveneuze trombolyse en endovasculaire behandeling ook na de termijn van 4,5 respectievelijk 6 uur namelijk nog effect hebben.

Er zijn nieuwe ontwikkelingen op het gebied van intraveneuze trombolyse en endovasculaire behandeling. Hierdoor wordt de termijn waarbinnen deze behandelingen toegepast kunnen worden bij een herseninfarct steeds verder verruimd.

In de acute fase van een TIA blijft de eerste keuze een trombocytenaggregatieremmer acetylsalicylzuur. Dit middel is in de acute fase bewezen effectief. De werkgroep adviseert om na het stellen van de werkdiagnose ‘TIA’ te starten met acetylsalicylzuur 1 dd 160 mg, tenzij de patiënt direct door de neuroloog wordt onderzocht.

De neuroloog kan bij een TIA of minor stroke starten met de combinatie clopidogrel en acetylsalicylzuur gedurende 3 weken. Deze behandeling, mits gestart binnen 24 uur na het ontstaan van de uitvalsverschijnselen, verlaagt de kans op een (recidief) herseninfarct. Deze mogelijkheid, en de voordelen van snelle diagnostiek en secundaire preventie, is de grondslag voor de aanbeveling om patiënten met de werkdiagnose TIA bij voorkeur binnen 24 uur naar de neuroloog te verwijzen.

Bron:

NHG

Langetermijnuitkomsten na stamceltransplantatie bij MS

feb 2017 | Multipele Sclerose

Lees meer over Langetermijnuitkomsten na stamceltransplantatie bij MS

Verstoorde balans tussen hersennetwerken bij mensen met MS met cognitieve problemen

feb 2017 | Multipele Sclerose

Lees meer over Verstoorde balans tussen hersennetwerken bij mensen met MS met cognitieve problemen

Ontwikkeling depressie en dementie bij cerebral small vessel disease

feb 2017 | Dementie

Lees meer over Ontwikkeling depressie en dementie bij cerebral small vessel disease

Op zoek naar gerichte behandeling ALS en MS

feb 2017 | Multipele Sclerose

Lees meer over Op zoek naar gerichte behandeling ALS en MS

Promotie: depressie bij MS

feb 2017 | Multipele Sclerose

Lees meer over Promotie: depressie bij MS

Hersentraining helpt mogelijk parkinsonpatiënt

jan 2017 | Bewegingsstoornissen

Lees meer over Hersentraining helpt mogelijk parkinsonpatiënt