NHG-Standaard Beroerte herzien

Delen via:

De NHG-Standaard Beroerte is herzien. In de herziene standaard is het verwijsbeleid in de acute fase aangepast. Bij een klein deel van de patiënten kan intraveneuze trombolyse en endovasculaire behandeling ook na de termijn van 4,5 respectievelijk 6 uur namelijk nog effect hebben.

Er zijn nieuwe ontwikkelingen op het gebied van intraveneuze trombolyse en endovasculaire behandeling. Hierdoor wordt de termijn waarbinnen deze behandelingen toegepast kunnen worden bij een herseninfarct steeds verder verruimd.

In de acute fase van een TIA blijft de eerste keuze een trombocytenaggregatieremmer acetylsalicylzuur. Dit middel is in de acute fase bewezen effectief. De werkgroep adviseert om na het stellen van de werkdiagnose ‘TIA’ te starten met acetylsalicylzuur 1 dd 160 mg, tenzij de patiënt direct door de neuroloog wordt onderzocht.

De neuroloog kan bij een TIA of minor stroke starten met de combinatie clopidogrel en acetylsalicylzuur gedurende 3 weken. Deze behandeling, mits gestart binnen 24 uur na het ontstaan van de uitvalsverschijnselen, verlaagt de kans op een (recidief) herseninfarct. Deze mogelijkheid, en de voordelen van snelle diagnostiek en secundaire preventie, is de grondslag voor de aanbeveling om patiënten met de werkdiagnose TIA bij voorkeur binnen 24 uur naar de neuroloog te verwijzen.

Bron:

NHG

Luchtvervuiling vermindert cognitieve functies na 4 uur ongeacht inhalatieroute

feb 2025

Lees meer over Luchtvervuiling vermindert cognitieve functies na 4 uur ongeacht inhalatieroute

Nitroglycerine bij acute beroerte en onderzoek met een ‘deferred consent’-procedure

feb 2025 | Neuro-vasculair

Lees meer over Nitroglycerine bij acute beroerte en onderzoek met een ‘deferred consent’-procedure

Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

feb 2025 | Benigne hematologie, Neuro-vasculair

Lees meer over Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

Het Neurologisch Jaaroverzicht 2024

feb 2025 | Bewegingsstoornissen, Dementie, Hoofdpijn, Multipele Sclerose

Lees meer over Het Neurologisch Jaaroverzicht 2024

Preventie posttraumatische stressstoornis door snelle behandeling?

feb 2025

Lees meer over Preventie posttraumatische stressstoornis door snelle behandeling?

66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

feb 2025

Lees meer over 66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar