Nieuw platform: Oncologienetwerken Nederland

Delen via:

De regionale oncologienetwerken in Nederland hebben een gezamenlijk landelijk platform opgericht: Oncologienetwerken Nederland. Hierbinnen werken ze aan nog betere oncologische netwerkzorg voor iedere patiƫnt met kanker, met als motto: samen leren en verbeteren.

Oncologienetwerken Nederland ziet zichzelf nadrukkelijk als een platform voor onderlinge uitwisseling en versterking. Het stimuleert dat de regionale oncologienetwerken bij elkaar in de keuken kijken. Hoe kunnen ze de kwaliteit hoog houden of verder verbeteren? Hoe werken ze optimaal samen in de regio? Hoe binden ze hun professionals?

De missie van Oncologienetwerken Nederland sluit naadloos aan bij het Integraal Zorgakkoord (IZA) dat met het kernbegrip ā€˜passende zorgā€™ op dit moment grote veranderingen in de zorg aanjaagt. De regionale oncologienetwerken moeten passende zorg in de praktijk gestalte geven en het nieuwe platform kan daaraan bijdragen.

Het initiatief voor de oprichting van Oncologienetwerken Nederland werd ruim anderhalf jaar geleden genomen. Tijdens enkele levendige en drukbezochte bijeenkomsten van en voor de regionale oncologienetwerken bleek dat het draagvlak voor het oprichten van een dergelijk platform groot is. Er wordt inmiddels gewerkt aan formele afspraken; totdat die er zijn vormen de initiatiefnemers het eerste bestuur. Oncologienetwerken Nederland wordt ondersteund door IKNL.

Bron:

IKNL

 

ā€‹Regorafenib bij hepatocellulair carcinoom met progressie op sorafenib

jan 2017

Lees meer over ā€‹Regorafenib bij hepatocellulair carcinoom met progressie op sorafenib

ā€‹Verworven resistentie tegen EGFR-TKIā€™s

jan 2017

Lees meer over ā€‹Verworven resistentie tegen EGFR-TKIā€™s

ā€‹Positieve draai gegeven aan een negatieve studie

jan 2017

Lees meer over ā€‹Positieve draai gegeven aan een negatieve studie

Niet standaard oxaliplatin bij ouderen met stadium III-dikkedarmkanker

jan 2017 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Niet standaard oxaliplatin bij ouderen met stadium III-dikkedarmkanker

Aanzienlijk verschil tussen centra in leverresecties bij colorectale uitzaaiingen

jan 2017 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Aanzienlijk verschil tussen centra in leverresecties bij colorectale uitzaaiingen

ECCO 2017: Grote verschillen in Nederland bij opvolgen behandelrichtlijnen kanker

jan 2017 | Borstkanker, Longoncologie, Maag-darm-leveroncologie, Uro-oncologie

Lees meer over ECCO 2017: Grote verschillen in Nederland bij opvolgen behandelrichtlijnen kanker