Nieuwe techniek spoort fusiegenen snel op

Delen via:

Onderzoekers van het UMC Utrecht hebben samen met collega’s van het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie een snelle techniek ontwikkeld om fusiegenen, die een rol spelen bij acute lymfatische leukemie (ALL) en chronische myeloïde leukemie (CML), op te sporen. Het onderzoek is gepubliceerd in Nature Communications.

Betrouwbare technieken die duidelijkheid geven over fusiegenen geven, zoals Next Generation Sequencing zijn tijdrovend en kostbaar. Voor een snelle inzet bij patiënten met kanker is dat een nadeel. Het UMC Utrecht heeft een nieuwe techniek ontwikkeld, waarbij gebruik wordt gemaakt van CRISPR-Cas9, genaamd FUsion Detection from Gene Enrichment, oftewel FUDGE. De nieuwe techniek wordt om te beginnen doorontwikkeld voor de inzet bij de diagnostiek en behandeling van kinderen met leukemie.

Bron: UMC Utrecht

Telaglenastat in combinatie met azacitidine bij hoogrisico MDS

feb 2025 | MDS

Lees meer over Telaglenastat in combinatie met azacitidine bij hoogrisico MDS

Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

feb 2025 | Benigne hematologie, Neuro-vasculair

Lees meer over Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

Beti-cel bij transfusie-afhankelijke ernstige bètathalassemie met β0 en β+IVS-I-110 genotypes

feb 2025 | Benigne hematologie

Lees meer over Beti-cel bij transfusie-afhankelijke ernstige bètathalassemie met β0 en β+IVS-I-110 genotypes

Nieuwe inzichten en technieken voor detectie en behandeling van lymfeklieruitzaaiingen bij prostaatkanker

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Nieuwe inzichten en technieken voor detectie en behandeling van lymfeklieruitzaaiingen bij prostaatkanker

Plaatsbepaling nieuwe middelen bij folliculair lymfoom

feb 2025 | Lymfoom

Lees meer over Plaatsbepaling nieuwe middelen bij folliculair lymfoom

Celvrij DNA heeft meerwaarde bij diagnose en monitoring

feb 2025 | Bacteriële infecties, Stamceltransplantatie, Virale infecties

Lees meer over Celvrij DNA heeft meerwaarde bij diagnose en monitoring