NVDV en IKNL vanaf nu strategisch partner Zonvenant

Delen via:

Samen met de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie (NVDV) tekende IKNL het Zonvenant, een interventie van het Nationaal Huidfonds. Door het Zonvenant te tekenen verbindt een organisatie zich aan de afspraak om minimaal 3 jaar actief bij te dragen aan het voorkomen van huidkanker.

Huidkanker is nu al met afstand de meest voorkomende vorm van kanker in Nederland en het is de voorspelling dat de aantallen diagnoses de komende jaren fors verder stijgen. Omdat de druk op de bemensbaarheid, betaalbaarheid en kwaliteit van toekomstige zorg alleen maar zal toenemen, vraagt dit om maatregelen.

Naar aanleiding van het rapport Huidkanker in Nederland – cijfers uit 30 jaar Nederlandse Kankerregistratie (IKNL, oktober 2019) lanceerde de Stuurgroep Huidkankerzorg Nederland, geïnitieerd door de NVDV en IKNL, in april 2021 het Nationaal Actieplan Huidkanker. Sindsdien wordt er met diverse partners intensief samengewerkt aan acties en maatregelen om de vloedgolf aan huidkanker te keren.

Het Zonvenant ondersteunt gemeenten, GGD’s, scholen, kinderdagverblijven, verenigingen, werkgevers en andere bedrijven en organisaties die het thema huidkankerpreventie relevant vinden. Na het tekenen van het Zonvenant assisteert het Nationaal Huidfonds bij het implementeren van concrete preventiemaatregelen waarmee de groei van huidkanker kan worden tegengegaan.

Bron:

IKNL

Brigatinib bij crizotinib-refractair ALK-positief NSCLC

jun 2017 | Longoncologie

Lees meer over Brigatinib bij crizotinib-refractair ALK-positief NSCLC

Zelfmoordcijfers hoog onder longkankerpatiënten

jun 2017 | Longoncologie

Lees meer over Zelfmoordcijfers hoog onder longkankerpatiënten

Nieuwe diagnostische en behandelmethoden voor nasofarynxcarcinoom

jun 2017 | Hoofd-halsoncologie

Lees meer over Nieuwe diagnostische en behandelmethoden voor nasofarynxcarcinoom

Alectinib versus crizotinib bij ALK-positief NSCLC

jun 2017 | Longoncologie

Lees meer over Alectinib versus crizotinib bij ALK-positief NSCLC

Radiotherapie op basis van ‘midtreatment’ PET-CT

jun 2017 | Longoncologie, Radiotherapie

Lees meer over Radiotherapie op basis van ‘midtreatment’ PET-CT

Oraal nintedanib bij maligne pleuraal mesothelioom

jun 2017 | Longoncologie, Mesothelioom

Lees meer over Oraal nintedanib bij maligne pleuraal mesothelioom