NVDV en IKNL vanaf nu strategisch partner Zonvenant

Delen via:

Samen met de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie (NVDV) tekende IKNL het Zonvenant, een interventie van het Nationaal Huidfonds. Door het Zonvenant te tekenen verbindt een organisatie zich aan de afspraak om minimaal 3 jaar actief bij te dragen aan het voorkomen van huidkanker.

Huidkanker is nu al met afstand de meest voorkomende vorm van kanker in Nederland en het is de voorspelling dat de aantallen diagnoses de komende jaren fors verder stijgen. Omdat de druk op de bemensbaarheid, betaalbaarheid en kwaliteit van toekomstige zorg alleen maar zal toenemen, vraagt dit om maatregelen.

Naar aanleiding van het rapport Huidkanker in Nederland – cijfers uit 30 jaar Nederlandse Kankerregistratie (IKNL, oktober 2019) lanceerde de Stuurgroep Huidkankerzorg Nederland, geïnitieerd door de NVDV en IKNL, in april 2021 het Nationaal Actieplan Huidkanker. Sindsdien wordt er met diverse partners intensief samengewerkt aan acties en maatregelen om de vloedgolf aan huidkanker te keren.

Het Zonvenant ondersteunt gemeenten, GGD’s, scholen, kinderdagverblijven, verenigingen, werkgevers en andere bedrijven en organisaties die het thema huidkankerpreventie relevant vinden. Na het tekenen van het Zonvenant assisteert het Nationaal Huidfonds bij het implementeren van concrete preventiemaatregelen waarmee de groei van huidkanker kan worden tegengegaan.

Bron:

IKNL

Niet standaard oxaliplatin bij ouderen met stadium III-dikkedarmkanker

jan 2017 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Niet standaard oxaliplatin bij ouderen met stadium III-dikkedarmkanker

Aanzienlijk verschil tussen centra in leverresecties bij colorectale uitzaaiingen

jan 2017 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Aanzienlijk verschil tussen centra in leverresecties bij colorectale uitzaaiingen

ECCO 2017: Grote verschillen in Nederland bij opvolgen behandelrichtlijnen kanker

jan 2017 | Borstkanker, Longoncologie, Maag-darm-leveroncologie, Uro-oncologie

Lees meer over ECCO 2017: Grote verschillen in Nederland bij opvolgen behandelrichtlijnen kanker

Behandeling mesothelioom België in kaart gebracht

jan 2017 | Longoncologie

Lees meer over Behandeling mesothelioom België in kaart gebracht

Combinatietherapie verlengt levensverwachting bij pancreascarcinoom

jan 2017 | Maag-darm-leveroncologie

Lees meer over Combinatietherapie verlengt levensverwachting bij pancreascarcinoom

Associatie vasectomie en prostaatkanker?

jan 2017 | Uro-oncologie

Lees meer over Associatie vasectomie en prostaatkanker?