Olaf Heidenreich benoemd tot hoogleraar Experimentele pediatrische hemato-oncologie

Delen via:

Olaf Heidenreich is benoemd tot hoogleraar Experimentele pediatrische hemato-oncologie aan de Faculteit Geneeskunde van de Universiteit Utrecht. Heidenreich heeft als doel het onderzoek naar gerichte behandelingen voor leukemie bij kinderen verder te brengen en de banden met andere onderzoeksgroepen op het Utrecht Science Park te versterken. 

Heidenreich leidt een onderzoeksgroep in het Prinses Máxima Centrum, gericht op hoe veranderingen in het DNA en de chromosomen de ontwikkeling van kinderleukemie aansturen. Zijn groep onderzoekt innovatieve therapieën gericht op fusiegenen om de voortgang van leukemie bij kinderen te blokkeren. Met deze aanpak hoopt Heidenreich behandelingen te vinden die specifiek gericht zijn op leukemiecellen, en de bijwerkingen tot een minimum te beperken.

Heidenreichs begon zijn academische loopbaan met een studie biologie en microbiologie. Hij promoveerde aan het Max Planck Instituut in Duitsland. Daarna belandde hij bij de University of California San Diego. Zijn ambities op het gebied van gerichte kankerbehandeling leidden Heidenreich via de Universiteit van Tübingen naar Newcastle University. Toen het VK op het punt stond uit de EU te stappen, waren de voorbereidingen voor het Prinses Máxima Centrum in volle gang. Het leidde ertoe dat Heidenreich in 2018 naar Nederland verhuisde om zich aan te sluiten bij het Prinses Máxima Centrum.

Bron:

Prinses Máxima Centrum

Nieuwe medicatie sinustrombose scheelt patiënt bezoeken aan trombosedienst

feb 2025 | Neuro-vasculair

Lees meer over Nieuwe medicatie sinustrombose scheelt patiënt bezoeken aan trombosedienst

Telaglenastat in combinatie met azacitidine bij hoogrisico MDS

feb 2025 | MDS

Lees meer over Telaglenastat in combinatie met azacitidine bij hoogrisico MDS

Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

feb 2025 | Benigne hematologie, Neuro-vasculair

Lees meer over Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

Beti-cel bij transfusie-afhankelijke ernstige bètathalassemie met β0 en β+IVS-I-110 genotypes

feb 2025 | Benigne hematologie

Lees meer over Beti-cel bij transfusie-afhankelijke ernstige bètathalassemie met β0 en β+IVS-I-110 genotypes

Nieuwe inzichten en technieken voor detectie en behandeling van lymfeklieruitzaaiingen bij prostaatkanker

feb 2025 | Uro-oncologie

Lees meer over Nieuwe inzichten en technieken voor detectie en behandeling van lymfeklieruitzaaiingen bij prostaatkanker

Plaatsbepaling nieuwe middelen bij folliculair lymfoom

feb 2025 | Lymfoom

Lees meer over Plaatsbepaling nieuwe middelen bij folliculair lymfoom