Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

Delen via:

Onderzoekers van het Amsterdam UMC en Radboudumc hebben laten zien dat de kans op kanker hoger is bij patiënten met een cerebrale veneuze trombose (CVT), met name voor mannen boven de 50. Screening is op basis van deze bevindingen nog niet nodig; extra alertheid is wel geboden volgens de onderzoekers.

Kanker is een bekende risicofactor voor het ontstaan van trombose. Dat geldt ook voor het ontstaan van een CVT. De onderzoekers wilden graag weten of CVT óók een uiting kan zijn van een kanker die op dat moment al aanwezig is maar nog niet is vastgesteld, of dat kanker zich na zo’n CVT gaat ontwikkelen.

Ze analyseerden daarom het aantal nieuw gediagnosticeerde kankers in de 10 jaar na een eerste CVT-diagnose en vergeleken dit aantal met de aantallen in de doorsnee bevolking met behulp van de Nationale Kanker Registratie (NKR). Daaruit blijkt dat zowel bij mannen als vrouwen met CVT de kans op kanker inderdaad wat hoger ligt dan in de algemene bevolking.

Daarbinnen zagen de onderzoekers dat mannen boven de 50 jaar het grootste risico lopen. Het advies op basis van dit onderzoek is dat artsen goed moeten letten op mogelijke symptomen van kanker bij deze patiënten.

Bron:

Amsterdam UMC

Placebo even effectief als amitriptyline of topiramaat bij kind met migraine

jan 2017 | Hoofdpijn

Lees meer over Placebo even effectief als amitriptyline of topiramaat bij kind met migraine

Orthostatische hypotensie en het risico op dementie

jan 2017 | Dementie

Lees meer over Orthostatische hypotensie en het risico op dementie

Trombolyse bij wake-up strokes en BAO in kaart gebracht

jan 2017 | Neuro-vasculair

Lees meer over Trombolyse bij wake-up strokes en BAO in kaart gebracht

Ocrelizumab bij relapsing en primair progressieve MS

jan 2017 | Multipele Sclerose

Lees meer over Ocrelizumab bij relapsing en primair progressieve MS

Ammodo KNAW Award voor Jeroen Geurts

jan 2017 | Multipele Sclerose

Lees meer over Ammodo KNAW Award voor Jeroen Geurts

Recidief arterieel herseninfarct bij kinderen

jan 2017

Lees meer over Recidief arterieel herseninfarct bij kinderen