Patiënten met CVT hebben verhoogd risico op kanker

Delen via:

Onderzoekers van het Amsterdam UMC en Radboudumc hebben laten zien dat de kans op kanker hoger is bij patiënten met een cerebrale veneuze trombose (CVT), met name voor mannen boven de 50. Screening is op basis van deze bevindingen nog niet nodig; extra alertheid is wel geboden volgens de onderzoekers.

Kanker is een bekende risicofactor voor het ontstaan van trombose. Dat geldt ook voor het ontstaan van een CVT. De onderzoekers wilden graag weten of CVT óók een uiting kan zijn van een kanker die op dat moment al aanwezig is maar nog niet is vastgesteld, of dat kanker zich na zo’n CVT gaat ontwikkelen.

Ze analyseerden daarom het aantal nieuw gediagnosticeerde kankers in de 10 jaar na een eerste CVT-diagnose en vergeleken dit aantal met de aantallen in de doorsnee bevolking met behulp van de Nationale Kanker Registratie (NKR). Daaruit blijkt dat zowel bij mannen als vrouwen met CVT de kans op kanker inderdaad wat hoger ligt dan in de algemene bevolking.

Daarbinnen zagen de onderzoekers dat mannen boven de 50 jaar het grootste risico lopen. Het advies op basis van dit onderzoek is dat artsen goed moeten letten op mogelijke symptomen van kanker bij deze patiënten.

Bron:

Amsterdam UMC

KBA’s geëvalueerd voor nieuwe opleidingsplan

dec 2024

Lees meer over KBA’s geëvalueerd voor nieuwe opleidingsplan

“Wat is het onderliggende substraat van achteruitgang die losstaat van aanvallen en laesies?”

dec 2024 | Multipele Sclerose

Lees meer over “Wat is het onderliggende substraat van achteruitgang die losstaat van aanvallen en laesies?”

Onderwijs in ziek zijn en in voorlichting over ziek zijn

dec 2024

Lees meer over Onderwijs in ziek zijn en in voorlichting over ziek zijn

Meer fietsongelukken zorgen voor meer hersenletsel

dec 2024 | Neuro-vasculair

Lees meer over Meer fietsongelukken zorgen voor meer hersenletsel

Helderheid over vaatschade bij ouder worden op hersenscans

dec 2024 | Neuro-vasculair

Lees meer over Helderheid over vaatschade bij ouder worden op hersenscans

Bernard Uitdehaag blikt terug en vooruit

dec 2024 | Multipele Sclerose

Lees meer over Bernard Uitdehaag blikt terug en vooruit