Pijn speelt prominente rol bij plaatsing spiraal

Delen via:

Van de mensen die in de afgelopen 5 jaar een koper- of hormoonspiraal lieten plaatsen, ervaarde de helft ernstige tot ondraaglijke pijn. 3 op de 10 mensen zag af van plaatsing vanwege de mogelijke pijn die daarbij komt kijken.

Dat blijkt uit online onderzoek onder 2780 respondenten dat werd uitgevoerd door Ipsos I&O in opdracht van Stichting Ava, de landelijke cliëntenorganisatie die zich inzet voor de belangen van personen met een baarmoeder in de reproductieve leeftijd.

60% van de plaatsingen gebeurde door de huisarts. Bijna alle respondenten (96%) ervaarden pijn. Bij de helft (52%) was de pijn ernstig tot ondraaglijk. 32% ervaarde ernstige pijn in de eerste uren na plaatsing en bij 45% van hen duurde de pijn 2 dagen of langer. 4 op de 10 deelnemers ervaarde misselijkheid, duizeligheid en hoofdpijn tijdens of na de plaatsing en 7% viel flauw. Bij 23% gaf verwijdering van de spiraal ernstige tot ondraaglijke pijn.

4 op de 5 keer adviseerde de behandelaar pijnbestrijding zoals paracetamol of ibuprofen. Sterkere opties, zoals plaatselijke verdoving of een roesje werden bijna nooit aangeraden. Bij 3 op de 10 respondenten speelt pijn een belangrijke rol bij de keuze om geen spiraal te laten plaatsen. Een kwart van deze groep zou een spiraal heroverwegen wanneer zij toegang krijgen tot sterkere pijnbestrijding.

Bron:

Ipsos

Physician assistants en verpleegkundig specialisten als oplossing voor de zorg

jul 2024

Lees meer over Physician assistants en verpleegkundig specialisten als oplossing voor de zorg

Erenumab bij persisterend erytheem en blozen bij rosacea

jul 2024

Lees meer over Erenumab bij persisterend erytheem en blozen bij rosacea

Verspilling van goede geneesmiddelen is een verspilde kans!

jul 2024

Lees meer over Verspilling van goede geneesmiddelen is een verspilde kans!

Verschillende progestagenen verhogen risico op intracraniaal meningeoom

jul 2024 | Neuro-oncologie

Lees meer over Verschillende progestagenen verhogen risico op intracraniaal meningeoom

Nieuwe inzichten chlamydia: GGD past testbeleid aan

jul 2024 | Antibioticaresistentie, SOA, Venereologie

Lees meer over Nieuwe inzichten chlamydia: GGD past testbeleid aan

Anafylaxie door lactosebevattende poederinhalatoren bij ernstige koemelkeiwitallergie

jul 2024 | Astma, COPD

Lees meer over Anafylaxie door lactosebevattende poederinhalatoren bij ernstige koemelkeiwitallergie