Post-COVID-expertisecentra voor kinderen open

Delen via:

Vanaf 1 februari 2025 zijn de eerste post-COVID-expertisecentra voor kinderen in geopend in Amsterdam UMC, Maastricht UMC+ en UMC Utrecht. Deze centra richten zich specifiek op kinderen en jongeren met langdurige klachten na COVID-19.

De oprichting van de post-COVID-expertisecentra is het resultaat van nauwe samenwerking met onder meer patiƫntenorganisaties en de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK). Door deze samenwerkingen sluit de zorg aan bij de specifieke behoeften van kinderen en hun families.

In de Nederlandse expertisecentra krijgen patiƫnten een gepersonaliseerd behandelplan, gericht op het verbeteren van de klachten en daarmee ook op de levenskwaliteit. Hiermee bieden de centra nieuw perspectief aan kinderen die vaak al lang kampen met post-COVID-klachten. De verwachting is dat in de komende maanden honderden kinderen worden geholpen.

De expertisecentra zijn opgericht met een dubbele missie: het bieden van hoogwaardige zorg Ʃn het versneld opdoen van kennis en ervaring. De centra zijn niet opgericht om alle post-COVID-patiƫnten in Nederland op korte termijn te behandelen, maar om snel kennis en ervaring op te doen en deze vervolgens te delen met ziekenhuizen, huisartsen en andere zorgverleners.

Volwassenen met post-COVID-klachten konden al vanaf november 2024 terecht in de post-COVID-expertisecentra in Amsterdam UMC, Erasmus MC en Maastricht UMC+.

Bron:

Amsterdam UMC

Effectiviteit en veiligheid van dosisreductie linezolid bij resistente tuberculose

mrt 2025 | Bacteriƫle infecties, Tuberculose

Lees meer over Effectiviteit en veiligheid van dosisreductie linezolid bij resistente tuberculose

Targeted NGS voor screening op resistente tuberculose

mrt 2025 | Bacteriƫle infecties, Tuberculose

Lees meer over Targeted NGS voor screening op resistente tuberculose

Benralizumab effectief tegen astma- en COPD-exacerbaties

mrt 2025 | Astma, COPD

Lees meer over Benralizumab effectief tegen astma- en COPD-exacerbaties

Halmā€™s criteria nog steeds effectief bij CAP-patiĆ«nten

mrt 2025 | Ouderen, Pneumonie

Lees meer over Halmā€™s criteria nog steeds effectief bij CAP-patiĆ«nten

Toekenningen Siegert-Haaksman Fonds voor onderzoek naar astma bij kinderen

mrt 2025 | Astma

Lees meer over Toekenningen Siegert-Haaksman Fonds voor onderzoek naar astma bij kinderen

Meer inzicht in het voorspellen van het optreden en de uitkomsten van COPD-exacerbaties

mrt 2025 | COPD

Lees meer over Meer inzicht in het voorspellen van het optreden en de uitkomsten van COPD-exacerbaties