RVP: Ook in 2021 daalde aantal meldingen ziektegevallen

Delen via:

In 2021 kregen minder mensen een ziekte waartegen wordt gevaccineerd binnen het Rijksvaccinatieprogramma (RVP) vergeleken met de situatie voor de coronapandemie. Waarschijnlijk komt dit voor een groot deel door de coronamaatregelen, zoals afstand houden en handen wassen.

In het RVP surveillancerapport staat beschreven hoe het in Nederland gaat met de 12 infectieziekten waartegen binnen het RVP wordt gevaccineerd. Vooral voor kinkhoest, bof en ernstige pneumokokkenziekte daalde het aantal meldingen. Het aantal meldingen van meningokokkenziekte type W is verder gedaald na de toevoeging van deze vaccinatie aan het RVP in 2018.

Er waren in 2021 geen meldingen van mazelen, rodehond, polio, difterie en tetanus. Van acute hepatitis B waren er in 2021 minder gevallen dan in 2020. Het aantal meldingen van chronische hepatitis B was ongeveer hetzelfde als in 2020, maar vergeleken met 2019 is het aantal gedaald met ongeveer een derde. De enige uitzondering waar het aantal meldingen niet daalde was voor ernstige ziekte door Haemophilus influenzae type b.

De vaccinatiegraad is licht gedaald vergeleken met vorig jaar. Het gaat om een daling van 1 tot 2 procentpunt. De vaccinatiegraad voor de vaccinaties die vóór 2 jaar worden gegeven, ligt tussen de 92% en 93%.

Bron:

RIVM

Adviezen voor de behandeling van chlamydia trachomatis

apr 2017 | Bacteriële infecties

Lees meer over Adviezen voor de behandeling van chlamydia trachomatis

Nieuwe behandeling tegen hepatitis C in het basispakket

apr 2017 | Hepatitis

Lees meer over Nieuwe behandeling tegen hepatitis C in het basispakket

Europese goedkeuring voor bezlotoxumab ter preventie van terugkerende infectie met CDI

apr 2017 | Antibioticaresistentie

Lees meer over Europese goedkeuring voor bezlotoxumab ter preventie van terugkerende infectie met CDI

Tbc-screening bij risicogroepen is effectiever geworden

mrt 2017 | Tuberculose

Lees meer over Tbc-screening bij risicogroepen is effectiever geworden

Vroeg starten met ART geeft betere virologische controle bij hiv-geïnfecteerde kinderen

mrt 2017 | HIV

Lees meer over Vroeg starten met ART geeft betere virologische controle bij hiv-geïnfecteerde kinderen

De effectiviteit van de griepprik in Europa

mrt 2017 | Vaccinatie, Virale infecties

Lees meer over De effectiviteit van de griepprik in Europa