ZonMw-subsidie voor Gronings COVID-onderzoek

Delen via:

Twee studies van het UMCG naar de impact van het coronavirus hebben een ZonMw-subsidie gekregen. Het gaat om een onderzoek naar COVID-19-patiënten die niet in een ziekenhuis waren opgenomen en om een studie naar de huisartsenzorg tijdens de coronapandemie.

In het eerste onderzoek, COVID-HOME genaamd, worden COVID-19-patiënten die niet opgenomen zijn geweest, en hun gezinsleden geanalyseerd. Het doel is om meer inzicht te krijgen in de impact en gevolgen van de ziekte op deze grote groep patiënten en hun familie, om op basis hiervan richtlijnen te kunnen maken voor de behandeling van COVID-19-patiënten in de thuissituatie. ZonMw stelt hiervoor een subsidie van bijna 430.000 euro beschikbaar.

In de andere studie zal het UMCG samen met het Nivel, Radboudumc en Maastricht UMC+ de huisartsenzorg tijdens de coronapandemie onderzoeken. Door hier mee kennis over te verkrijgen, kan de impact van de coronapandemie beter worden begrepen en is de huisartsenzorg wellicht beter te organiseren. ZonMw heeft hiervoor een subsidie van 500.000 euro beschikbaar gesteld.

Bron: UMCG

Strijd tegen tabaksindustrie komt in beslissende fase

jan 2025 | Longoncologie

Lees meer over Strijd tegen tabaksindustrie komt in beslissende fase

Medicijntekorten zorgwekkend, geen oplossing in zicht

jan 2025

Lees meer over Medicijntekorten zorgwekkend, geen oplossing in zicht

Trends in farmacologische COPD-behandeling in de eerste lijn

jan 2025 | COPD

Lees meer over Trends in farmacologische COPD-behandeling in de eerste lijn

Ziektelast RS-virus verschilt sterk per land

jan 2025 | Vaccinatie, Virale infecties

Lees meer over Ziektelast RS-virus verschilt sterk per land

Toename van fusidinezuur-resistente S. aureus

jan 2025 | Antibioticaresistentie, Bacteriële infecties

Lees meer over Toename van fusidinezuur-resistente S. aureus

Podcast 3 (pre)maligne huidafwijkingen - Aandoeningen onder de loep

jan 2025

Lees meer over Podcast 3 (pre)maligne huidafwijkingen - Aandoeningen onder de loep