Advies over sluisplaatsing talquetamab, epcoritamab en tislelizumab

Delen via:
Vergoedingen en registraties

Zorginstituut Nederland heeft de minister van VWS geadviseerd om de geneesmiddelen talquetamab, epcoritamab en tislelizumab op te nemen in de sluis voor dure geneesmiddelen.

Deze geneesmiddelen zijn in juli 2023 goedgekeurd door de EMA en voldoen aan de criteria voor de sluis.

Talquetamab is geïndiceerd als monotherapie voor de behandeling van volwassen patiënten met gerecidiveerd en refractair multipel myeloom die minimaal 3 eerdere behandelingen hebben gekregen, waaronder een immuunmodulerend middel, een proteasoomremmer en een anti-CD38-antilichaam en die tijdens de laatste therapie ziekteprogressie hadden.

Epcoritamab is als monotherapie geïndiceerd voor de behandeling van volwassen patiënten met gerecidiveerd of refractair diffuus grootcellig B-cellymfoom.

Tislelizumab als monotherapie is geïndiceerd voor de behandeling van volwassen patiënten met niet-resectabel, lokaal gevorderd of gemetastaseerd plaveiselcelcarcinoom van de slokdarm na eerdere platina-bevattende chemotherapie.

Bron:

Zorginstituut Nederland

SFK: 3% meer verstrekkingen medicatie astma en COPD

feb 2025 | Astma, COPD

Lees meer over SFK: 3% meer verstrekkingen medicatie astma en COPD

66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

feb 2025

Lees meer over 66 nieuwe video’s met medicijninstructies beschikbaar

Medicijntekorten zorgwekkend, geen oplossing in zicht

jan 2025

Lees meer over Medicijntekorten zorgwekkend, geen oplossing in zicht

Podcast 3 (pre)maligne huidafwijkingen - Aandoeningen onder de loep

jan 2025

Lees meer over Podcast 3 (pre)maligne huidafwijkingen - Aandoeningen onder de loep

Podcast 2 (pre)maligne huidafwijkingen - behandeling onder de loep

jan 2025

Lees meer over Podcast 2 (pre)maligne huidafwijkingen - behandeling onder de loep

Podcast 1 (pre)maligne huidafwijkingen - Biopteren onder de loep

jan 2025

Lees meer over Podcast 1 (pre)maligne huidafwijkingen - Biopteren onder de loep