Gewone symptomen van zeldzame ziekten

Delen via:

Log hier in om volledige toegang te krijgen.

Login of Account maken

 

MDL-probleem of neurologisch raadsel?

Op woensdag 20 april 2022 heeft deze uitzending live plaats gevonden. De nascholing is beoordeeld met een 8,4! Uitzending gemist? U kunt de webcast nu on demand bekijken wanneer het u uitkomt.

Onbegrepen neuropathie of onbegrepen bewegingsstoornissen en psychiatrische klachten, ondanks meerdere resultaten bij aanvullend onderzoek. Een patiënt met diffuse en onverklaarbare buikpijn. Psychische klachten als angst, depressie, slapeloosheid en verwarring. De jonge patiënt komt via de eerste hulp binnen, ligt ineengedoken op bed met de handen over de buik en uw advies wordt ingewonnen. Ze heeft zwakte van de benen en wordt geleidelijk ook minder responsief en voert opdrachten vreemd uit. Is het een MDL-probleem? Neurologisch? Een stofwisselingsziekte?

Waar denkt u aan? Wat gaat u testen? Wie betrekt u bij uw differentiaaldiagnose? In deze webcast krijgt u hierop antwoorden van neurologen en metabole experts in Nederland.

Sprekers

  • Dr. Janneke Langendonk, internist, Erasmus MC
  • Drs. Lisette Koens, neuroloog, UMCG
  • Prof. dr. Pieter van Doorn, neuroloog, Erasmus MC
  • Tom van ’t Hek, moderator

Waar?

U kunt de webcast nu on demand bekijken wanneer het u uitkomt.

Accreditatie

Geaccrediteerd door (ID 554317) :

  • Nederlandse Internisten Vereniging (NIV), 1,5 punt, geldig tot 23-5-2026
  • Nederlandse Vereniging van Maag-Darm-Leverartsen (MDL), 1,5 punt, geldig tot 21-5-2026
  • Nederlandse Vereniging voor Neurologie (NVN), 1,5 punt, geldig tot 17-6-2026
  • Nederlandse Vereniging voor Reumatologie (NVR), 1,5 punt, geldig tot 17-6-2026

Voor wie?

Deze webcast is bedoeld voor neurologen, endocrinologen, internisten, MDL-artsen, hematologen en reumatologen.

Gratis te bekijken

Deze uitzending is kosteloos te bekijken.

Vragen

Voor vragen over deze online nascholing kunt u terecht bij nascholing@springer.com.

 

De inhoud van deze webcast is samengesteld door het Porfyrie Expertisecentrum Rotterdam. Dr. Janneke Langendonk, coördinator, heeft de regie en inhoud van deze nascholing bepaald en de sprekers prof. Pieter van Doorn, neuroloog, Erasmus MC en drs. Lisette Koens, neuroloog, UMCG,  uitgenodigd. De sponsoren hebben het mogelijk gemaakt, maar hebben tevoren geen inzage of inspraak gehad in de presentaties.

 

 

Deze nascholing wordt mede mogelijk gemaakt door:

Bekijk het volledige overzicht van de nascholingen op MedNet hier.

LIBERTY fase III-trials: subcutane infliximab als onderhoudstherapie bij IBD

jan 2025 | IBD

Lees meer over LIBERTY fase III-trials: subcutane infliximab als onderhoudstherapie bij IBD

Schade aan het slijmvlies in bovenste deel maag-darmkanaal gerelateerd aan verhoogde kans op Parkinson

jan 2025 | Bewegingsstoornissen, Endoscopie

Lees meer over Schade aan het slijmvlies in bovenste deel maag-darmkanaal gerelateerd aan verhoogde kans op Parkinson

3 in 1: nieuw pancreasorganoïde bevat alle belangrijke celtypen

jan 2025

Lees meer over 3 in 1: nieuw pancreasorganoïde bevat alle belangrijke celtypen

Fecale microbiotatransplantatie na voorbehandeling met budesonide bij colitis ulcerosa

dec 2024 | IBD

Lees meer over Fecale microbiotatransplantatie na voorbehandeling met budesonide bij colitis ulcerosa

Lagere output van high-output enterocutane fistel of stoma met lanreotide

dec 2024

Lees meer over Lagere output van high-output enterocutane fistel of stoma met lanreotide

Samen het tij keren, in de zorg en als individu

dec 2024 | Gynaecologische oncologie

Lees meer over Samen het tij keren, in de zorg en als individu